ŚLUBUJEMY!

13 października 2016 w Zespole Szkół we Wzdole Rządowym miało miejsce bardzo doniosłe wydarzenie, Ślubowanie uczniów klasy pierwszej Publicznego Gimnazjum im Oddziału Armii Krajowej „Wybranieccy” we Wzdole Rządowym, połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość swoją obecnością uświetnili pan Andrzej Jarosiński V-ce Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Ksiądz Proboszcz Stanisław Picheta, oraz rodzice pierwszoklasistów.

Program artystyczny przygotowany przez panią Małgorzatę Tusznio-Lech oraz pana Romana Pytla zaprezentowali uczniowie klasy pierwszej. W pierwszej części uroczystej akademii uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet braci gimnazjalnej Publicznego Gimnazjum im Oddziału Armii Krajowej „Wybranieccy” we Wzdole Rządowym. Następnie uczniowie klasy drugiej złożyli życzenia swoim młodszym kolegom i wręczyli symboliczne upominki mające upamiętnić to ważne wydarzenie.

W drugiej części akademii były życzenia i kwiaty dla nauczycieli. Na zakończenie wystąpił zespół taneczny z krótkim, ale bardzo efektownym układem tanecznym przygotowanym pod okiem pani Jolanty Cedro.

Roman Pytel

Updated: 2016-11-13 — 16:58