Myśli o nich są w nas

Ostatnie dni października i początek listopada to czas wspomnień o tych, których już nie ma wśród nas. By uczcić ich pamięć w piątek 28 października spotkaliśmy się na apelu zaduszkowym przygotowanym przez uczniów klasy IV „b” wraz z wychowawczynią
i nauczycielką języka polskiego.
W refleksyjny nastrój wspomnień wprowadziła zebranych pani wicedyrektor Teresa Rynkowska, która przedstawiła, w jaki sposób pamiętamy o osobach nam bliskich i tych, którzy byli związani z naszą szkołą.
Przywołując wspomnienia zwróciła także uwagę, jak powinniśmy zachować się w miejscach, gdzie spoczywają zmarli lub w miejscach im poświęconych.
Uczniowie klasy IV „b” tekstami utworów poetyckich przypomnieli nam o przemijaniu i
o tym, co w życiu najważniejsze. Zachęcali, byśmy nie odkładali na później życzliwych słów i czułych gestów wobec bliskich, by nie okazało się, że „jest już za późno”.
Na zakończenie zaduszkowego spotkania wraz z piosenką zespołu „Arka Noego” myślami przenieśliśmy się „Na drugi brzeg”, gdzie są już nasi bliscy zmarli i przywołaliśmy ich w naszych wspomnieniach.

Updated: 2016-11-13 — 17:01