Dzień Niepodległości

10 listopada 2016r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta 11 Listopada,zwanego Świętem Niepodległości.W tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy V szkoły podstawowej.

Scenariusz montażu słowno-muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni

i wiersze.

W bardzo ciekawy i obrazowy sposób losy naszej Ojczyzny przedstawili w swojej rozmowie dziadek i wnuczek, w którego rolę wcielił się uczeń klasy 2b-Wiktor.

Uwagę zebranych przyciągała piękna dekoracja jak również piękne głosy uczennic, które stanowią trzon szkolnego chóru. Dziewczęta swoim występem pokazały, że tytuł akademii-Tobie śpiewam Ojczyzno…został dobrze wybrany i zaprezentowany.

Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Całą uroczystość zakończył dyrektor szkoły p.Janusz Wojkowski, który podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii. Podziękował również za zaangażowanie klas w szkolnym konkursie na przygotowanie patriotycznego elementu do szkolnego stroju. Klasy, które przystąpiły do konkursu zostały nagrodzone

okolicznościowymi dyplomami.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej uroczystości.

Uczniowie klasy V.

Updated: 2016-11-15 — 09:23