Szlachetna Paczka

Udział w akcji Szlachetna Paczka w naszej szkole stał się już coroczną przedświąteczną tradycją.

W tym roku kolejny raz wybraliśmy rodzinę, której postanowiliśmy przynieść trochę radości. Była to samotna matka, pani Beata, z niepełnosprawnym synem, Marcinem.

Akcję w szkole rozpoczęli uczniowie klasy II i I gimnazjum z wychowawcami, a potem, jak lawiną, dołączali inni – uczniowie ze szkoły podstawowej z klasy 4, 5 i 6, nauczyciele i pracownicy szkoły. Okazało się, że przyniesione produkty trzeba było „upchnąć” do aż 15 paczek!. Oprócz środków higieny i żywności kupiliśmy odkurzacz, którego rodzina nie miała. Marcin dostał koszulkę i dres sportowy. Dla Marcina zakupiliśmy też duży zestaw odżywek, który chłopak musi pić, ze względu na przebytą operację.

Z relacji wolontariuszki, która opiekowała się rodziną, i która była przy odpakowywaniu paczek, wiemy, że pani Beata była bardzo wzruszona i wdzięczna za okazaną im pomoc. Podkreślała, że są szczęśliwi i że teraz ich święta będą bardziej radosne.

Najwięcej szczęścia jest w dawaniu – uczniowie naszej szkoły to wiedzą, a udział w tego typu akcjach jest wielką szkołą życia, którą zabiorą ze sobą w swoją dorosłość.

Updated: 2016-12-27 — 20:20
Administrator strony Stanisław Kisiel; 2016 Frontier Theme