Walentynki w rytmie karnawału

We wtorek, 14 lutego, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zakochanych.
Zbiegł się on w tym roku z zabawa karnawałową, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie, od klas najmłodszych do najstarszych.
Oj, działo się , działo…
W tym dniu przyszliśmy ubrani w na czerwono, bądź mieliśmy jakieś elementy czerwonego stroju. Maluchy od rana przemykały przez szkołę w różnorodnych strojach. Taka okazja nie zdarza się codziennie, by na szkolnych korytarzach zobaczyć tylu baśniowych bohaterów. Najwięcej oczywiście było księżniczek.
Samorząd uczniowski uruchomił „Walentynkową Pocztę” – najpierw skrzętnie zbierano walentynki od wszystkich tych, którzy je przygotowali i pragnęli anonimowo i bez komplikacji przekazać swoim sympatiom, a później, z drobną pomocą i ogromnym zaangażowaniem koleżanek z samorządu, trafiały one do adresatów. Było przy tym sporo radości, zaskoczenia i rumieniło się niejedno liczko, rumieniło…
W walentynkową zabawę włączyła się też szkolna biblioteka. Panie – Edytka i Lidzia- przygotowały „Randkę w ciemno z… książką”. Wielu czytelników zaglądało z ciekawością do biblioteki
i zaintrygowani niecodzienną propozycją – wybierało się w nieznaną przygodę z książką.
Wszystkie atrakcje związane tym dniem dodatkowo wzbogacone zostały świetną zabawą, która odbywała się w pięknie udekorowanej sali gimnastyki korekcyjnej. Wśród roztańczonych uczniów klas młodszych można było podziwiać piękne, różnorodne stroje i karnawałowe makijaże.
Starsi uczestnicy karnawałowego balu może nie byli tak pięknie poprzebierani, ale niemniej dobrze się bawili przy muzyce proponowanej przez kolegów z gimnazjum.
Emocje towarzyszące wydarzeniom tego dnia z pewnością wielokrotnie będą tematem wspomnień i koleżeńskich rozmów na szkolnych korytarzach i nie tylko.

Updated: 2017-02-28 — 17:19
Administrator strony Stanisław Kisiel; 2016 Frontier Theme