Tydzień Kultury Języka

Już po raz 25. w dniach od 13 do 18 marca w regionie świętokrzyskim obchodzony był Tydzień Kultury Języka, którego zadaniem jest uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka, propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych oraz kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych i publicznych. W ramach obchodów miały miejsce liczne wydarzenia promujące język polski. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Kto czyta, błądzi mądrze i z refleksją”. Miała ona na celu popularyzację czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

Zespół Szkół we Wzdole Rządowym kolejny raz włączył się w wydarzenia Tygodnia Kultury Języka. Nauczyciele języka polskiego i biblioteki zorganizowali szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego poezji Jana Gajzlera , a także szkolny turniej znajomości lektur dla uczniów klas IV –VI szkoły podstawowej i uczniów klas I-III gimnazjum.
Nauczyciele bibliotekarze we współpracy z p. Basią Kręcisz przeprowadzili także II etap Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego pt. „Wielka Liga Czytelników” dla dwóch grup wiekowych: 1-3 i 4-6 oraz międzyklasowy konkurs czytelniczy dla klas 1-3, 4-6 i I-III – eliminacje do gminnego konkursu pięknego czytania organizowanego przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Bodzentynie.
Zaproponowane działania spotkały się z dużą aprobatą ze strony uczniów, którzy w zabawowej formie mogli przetestować wiedzę na temat omawianych w szkole lektur, a jednocześnie porównać ją z wiadomościami swoich szkolnych kolegów.

Updated: 2017-04-05 — 19:28
Administrator strony Stanisław Kisiel; 2016 Frontier Theme