Witaj Wiosno!

21 marca uczniowie Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym powitali długo oczekiwaną WIOSNĘ!
Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, wszyscy cieszyli się, że niesympatyczna Pani Zima wreszcie nas opuściła. W tym dniu królował w szkole kolor zielony – kolor pachnącej łąki, młodziutkich liści, a przede wszystkim zabaw na świeżym powietrzu.
Miłą niespodzianką dla uczniów była wizyta słomianej kukły Marzanny- symbolu mijającej zimy, wystrojonej w kolorowe dekoracje z bibuły. Po krótkim spotkaniu z uczniami, udała się ona w towarzystwie najmłodszych członków społeczności szkolnej poza teren szkoły, by szybko do nas nie wracać.
Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie uczestniczyli natomiast w Wiosennym Konkursie Parasolowym. Przeprowadzony został on w dwóch grupach wiekowych – dla uczniów klas I-III i IV-VI, którzy wspólnie z wychowawcami dekorowali w wiosenne elementy klasowe parasole. Wysiłki uczniów z poszczególnych klas ocenione zostało przez jury w składzie: p. Lidia Barwicka, p. Barbara Kręcisz i p. Stanisław Kisiel. Najpiękniejsze prace zostały wyróżnione, a wszystkie uczestniczące
w konkursie klasy uhonorowane pamiątkowymi dyplomami.
Następnie odbyły się konkursy i zabawy o tematyce wiosennej. Nie zabrakło też zagadek związanych z witaną porą roku. Każda klasa zaprezentowała przygotowaną wiosenną piosenkę
lub wiersz. Wszyscy uczestnicy tych niezwykłych wydarzeń otrzymali słodki upominek. Wiosennym harcom towarzyszyły piękne piosenki Kayah, Skaldów i Marka Grechuty.
Zarówno nauczyciele jak i uczniowie miło wspólnie spędzili czas.

Updated: 2017-04-05 — 19:41