DZIEŃ PAPIESKI

39 lat temu – 16.10.1978 roku Karol Wojtyła został Papieżem. Święty Jan Paweł II dla wielu Polaków stał się wzorem do naśladowania. Z tej okazji

w Polsce obchodzimy Dzień Papieski, budując w ten sposób żywy pomnik Papieża Polaka.

Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego były słowa „ Idźmy naprzód

z nadzieją”.

W naszej Szkole tegoroczne uroczystości odbyły się 19.10.2017 roku .

O godzinie 9.00 dyrektor szkoły Janusz Wojkowski wraz z grupą uczniów złożył kwiaty  pod pamiątkową tablicą poświęconą Ojcu Świętemu.

Następnie miała miejsce  uroczysta Msza Święta w intencji Dyrekcji,  Nauczycieli i Uczniów Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz Stanisław Picheta.  W  słowach homilii podkreślił fakt, że jesteśmy uprzywilejowanym pokoleniem, które mogło śledzić życie i działalność człowieka świętego, że świętość nie jest czymś odległym i nieosiągalnym.
Bezpośrednio po Mszy Świętej wszyscy zgromadzeni w Kościele  mieli przyjemność obejrzeć przygotowany specjalnie na tę uroczystość program słowno-muzyczny, którego wykonawcami byli uczniowie klasy 4 b pod kierunkiem nauczycielki religii p. Barbary Kręcisz i wychowawczyni kl. 4 b

  1. Małgorzaty Skrzypek . O oprawę muzyczną zatroszczył się ksiądz Tomasz Szota.

Uczniowie ciekawie ukazali wyjątkowość osoby Ojca Świętego Jana Pawła II  jako papieża i człowieka.  Na zakończenie Pan Dyrektor Janusz Wojkowski  podziękował za przygotowaną uroczystość, która dostarczyła wszystkim wielu refleksji i wzruszeń.

Updated: 2017-11-05 — 19:32
Administrator strony Stanisław Kisiel; 2016 Frontier Theme