Zawody o Puchar Tymbarku 2017

19 października w Daleszycach rozegrany został finał powiatu zawodów o Puchar Tymbarku 2017, w kategorii chłopców, grupa U 12. Udział w zawodach zgłosiło 12 zespołów z powiatu kieleckiego. Zespół Szkół we Wzdole Rządowym reprezentowała drużyna w następującym składzie: Skowron Filip, Gołąbek Mikołaj, Kisiel Adrian, Skarbek Kacper, Witkowski Igor, Jędrzejczyk Mikołaj, Szmalec Kacper, Szmalec Mikołaj, Zaczkowski Kornel, Badziński Krzysztof.

Na odprawie przed zawodami dokonano losowania i podziału na 3 grupy. Nasz zespół znalazł się w grupie I, wraz z drużynami Atlasu II Bodzentyn, S.P. Pierzchnica I, S.P. Chmielnik II. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. W pierwszym spotkaniu drużyna ze Wzdołu Rządowego spotkała się z zespołem S.P. w Pierzchnicy, wygrywając mecz 5:3. Dużą skutecznością wykazał się Mikołaj Gołąbek strzelając 5 bramek. W następnym spotkaniu nasz zespół grał z zespołem Atlasu II Bodzentyn, pokonując go 4:1. Bramki w tym spotkaniu strzelili: Witkowski Igor 3, Zaczkowski Kornel 1. W ostatnim spotkaniu nasza drużyna rywalizowała z zespołem S.P. w Pierzchnicy, zwyciężając 3:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Szmalec Kacper 1, Witkowski Igor 1, Gołąbek Mikołaj 1. Bardzo dobrze w trakcie rozgrywek zaprezentował się Filip Skowron, dzielnie broniąc naszej bramki. Wygrywając wszystkie mecze w fazie grupowej, zajęliśmy pierwsze miejsce i uzyskali awans do finału.

W finale nasza drużyna spotkała się z zespołami S.P. w Chmielniku I, oraz gospodarzami, S.P. w Daleszycach. W pierwszym meczu zagraliśmy z zespołem S.P.
w Chmielniku, wygrywając w rzutach karnych 2:1, bramki w tym meczu strzelili: Gołąbek Mikołaj oraz Witkowski Igor. W decydującym meczu z zespołem z Daleszyc, objęliśmy prowadzenie po strzale Mikołaja Jędrzejczyka, następnie zespół z Daleszyc wyrównał do stanu 1:1. Na 1 min przed końcem meczu, zespół z Daleszyc zdobył drugą bramkę. Mimo dużego zaangażowania chłopców, nie udało doprowadzić się do remisu, który dawał nam awans do finału wojewódzkiego. Ostatecznie nasza drużyna zajęła drugie miejsce w turnieju.

Ze sportowym pozdrowieniem

 

mgr Roman Pytel

Updated: 2017-11-05 — 19:40
Administrator strony Stanisław Kisiel; 2016 Frontier Theme