Bezpieczne Pierwszaki

W dniu 14 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół we Wzdole Rządowym odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach akcji Kieleckiego Starostwa i Policji „Bezpieczne pierwszaki”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Bardzo istotnym i wartościowym elementem prelekcji były zajęcia praktyczne prowadzone za pomocą miasteczka samochodowego „autochodzik”. Dzięki temu dzieci mogły poznać znaki drogowe czy sygnalizację świetlną. Aby jak najwięcej szczegółów zostało zapamiętane przez dzieci, sierżant Joanna Żelezik z KMP w Kielcach prosiła pierwszoklasistów o wykonanie kilku zadań. Dzieci musiały m.in.: bezpiecznie przeprowadzić koziołka SPOKO na drugą stronę ulicy, odpowiedzieć na pytania dotyczące noszenia odblasków, numerów alarmowych, pojazdów uprzywilejowanych, które mogą przejechać na czerwonym świetle, ale muszą zachować wszelkie środki ostrożności, mieć włączoną sygnalizację świetlną i dźwiękową.

Na koniec spotkań Burmistrz Dariusz Skiba oraz członek zarządu Powiatu w Kielcach Józef Szczepańczyk podziękowali wszystkim uczestnikom za uwagę oraz poprosili pierwszoklasistów o rozważne i bezpieczne poruszanie się w miejscach szczególnie niebezpiecznych – przygotowane przez starostwo kołnierze odblaskowe mają sprawić, że dzieci będą widoczne w ciemnych i niebezpiecznych miejscach.

Gratulujemy pomysłu organizatorom i dziękujemy za przeprowadzenie akcji.

Updated: 2018-01-22 — 19:26
Administrator strony Stanisław Kisiel; 2016 Frontier Theme