Narodowe Święto Niepodległości we Wzdole

Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości stały się okazją do świętowania również w naszej szkole. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia,

na stałe wpisuje się w kalendarz szkolnych uroczystości Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym.

Tegoroczne obchody rozpoczęły  o godzinie 10.00  się w miejscowym kościele Mszą Świętą  w intencji Ojczyzny. Mszę Świętą odprawił Ksiądz Kanonik Stanisław Picheta, a homilię wygłosił Ksiądz Tomasz Szota.

Druga część uroczystości miała miejsce w budynku Szkoły i rozpoczęła się o godzinie 16.00 . Przybyli  licznie  mieszkańcy Wzdołów, wśród których obecni byli radni Rady Miejskiej w Bodzentynie pani Jadwiga Dulęba, pani Jolanta Moskwa, pan Stanisław Chrzęszczyk

Na początek pan Piotr Kita przedstawił prezentację komputerową pt. „ Drogi do niepodległej”. W dalszej kolejności wystąpili uczniowie szkoły podstawowej

z programem artystycznym pt. „ Dla Niepodległej”. Podczas programu  uczniowie przypomnieli, co kryje się pod tak ważną dla Polaków datą. Podkreślono również fakt, że na cmentarzu we Wzdole spoczywa legionista odznaczony krzyżem Virtuti Militari kapitan Adam Czerny – Swarcenberg. Program przygotowali pani Urszula Glijer i pan Tomasz Łukowiec.

Na zakończenie spotkania wystąpił młodzieżowy chór kameralny „ Quodlibet” po dyrekcją pana Szczepana Królikowskiego, prezentując wiązankę pieśni niepodległościowych.

Pan Szczepan  przygotował śpiewniki z treściami pieśni i zaprosił wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania. Wybrzmiały w całości takie pieśni, jak: „Piechota” ;” Przybyli ułani”; „ Jak długo w sercach naszych”. Ostatnią pieśnią , zaśpiewaną w pozycji stojącej, była pieśń „ Legiony”.

Zebrani zgodnie zadeklarowali – Chcemy więcej takich spotkań!

Updated: 2018-01-22 — 19:30