Transplantologia

Twoja decyzja ratuje życie!

Po raz kolejny gimnazjaliści Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym uczestniczyli w spotkaniu poświęconym transplantacji. Tegoroczna prelekcja przebiegała pod hasłem: „Twoja decyzja ratuje życie!”. Zajęcia poprowadziła p. Katarzyna Kępa – Konsultant ds. Transplantologii w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.
Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat transplantacji, jako metody ratującej zdrowie i życie czlowieka. Pani Konsultant w czasie prezentacji w bardzo przystępny i obrazowy sposób  uświadomiła słuchaczom, jak dużą wagę w tej kwestii ma decyzja każdego z nas. Uczniowie z wielką uwagą śledzili omawiane przykłady. Z zaangażowaniem włączyli się w dyskusję. Na zakończenie młodzież złożyła serdeczne podziękowania, wyrazem czego był skromny upominek.
Mamy nadzieję, że tego typu działania informacyjne pozwolą społeczeństwu na właściwe podejmowanie decyzji i świadome ratowanie życia drugiego człowieka, przekonają  o skuteczności tej metody leczenia.

Updated: 2018-04-17 — 11:16
Administrator strony Stanisław Kisiel; 2016 Frontier Theme