Koncert

Dnia 07 marca 2016 roku gościliśmy się w naszej szkole  Łódzki Duet  Akordeonowy.

Wirtuozi akordeonu  Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński wykonali przeboje muzyki klasycznej, między innymi zabrzmiały utwory Bacha, Mozarta, Paganiniego, Rossiniego, Moniuszki, Wieniawskiego. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali utworów i zdobywali wiedzę poprzez zabawę. Muzycy stworzyli przyjazną atmosferę i zadbali o bezpośredni kontakt z odbiorcą.

Po krótkiej prezentacji zabrzmiały przeboje muzyki klasycznej. Uczniowie zostali również zapoznani z budową i sposobem gry na akordeonie.

Muzyka, cokolwiek by mówić, nie jest językiem zrozumiałym ogólnie. Jednak po przekazaniu opisujących ją słów , stała się strzałą dźwięku i mogła pięknie wniknąć do wszystkich serc.

Obaj wykonawcy  w pełni wykorzystali  możliwości instrumentów

i czarowali rozmaitymi barwami. Jeśli dołożyć do tego znakomitą sprawność techniczną, można napisać tylko: BRAWO!

Updated: 2016-03-09 — 18:16