Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły

Co robić, a czego unikać, by być zdrowym i bezpiecznym? Tego dowiedzieli się uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej we Wzdole Rządowym, którzy
17 października 2018 r. pod opieką nauczycielek – p. A. Pytel, p. L. Barwickiej
i p. T. Lipiec wzięli udział w spotkaniu w ramach akcji ,,Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Niecodzienna lekcja odbyła się dla naszych uczniów z klasy 1a
i 1b organizowanej przez Galerię Korona Kielce i Echo Dnia. Dzieci spotkały się na ulicy Bezpiecznej, w niezwykłym miejscu, w towarzystwie profesora Bomby, gdzie jeż śpiewa, a trzmiel z pszczółką tańczą. Do akcji włączyli się pracownicy Służby Zdrowia, funkcjonariusze Komendy Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Oglądając ciekawe scenki z udziałem bohaterów dzieci mogły dowiedzieć się wiele na temat zdrowego trybu życia. Z grona pierwszaków zrekrutowani zostali mali policjanci, którzy razem z paniami policjantkami wytłumaczyli, jak poruszać się po drogach, zarówno tych w mieście, jak i poza terenem zabudowanym. W rolę stróżów wcieliły się pierwszaki m.innymi nasz szkolny kolega Jakub Wojkowski z klasy 1b, który zaprezentował , w jaki sposób wychodzić z zadymionego pomieszczenia.
Dzieci otrzymały wiele cennych informacji, ale same też mogły się pochwalić ogromną wiedzą. Na koniec spotkania dzieci dostały zaproszenie na bajkę do Multikina. Każda klasa została sfotografowana. Zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do ,, Echa Dnia ” dnia 6 grudnia.
Klasa pierwsza to czas, kiedy młody człowiek staje się bardziej niezależny. Dlatego tak ważne jest, żeby w to samodzielne życie wkraczał bezpiecznie, wyposażony w niezbędną wiedzę jak dbać o siebie, ale również o innych.

Updated: 2018-11-02 — 19:32
Administrator strony Stanisław Kisiel; 2016 Frontier Theme