Konkurs recytatorski

5 kwietnia uczniowie ZS we Wzdole  Rządowym – Natalia Badzińska, Aleksandra Szafraniec i Mikołaj Szmalec wzięli udział w XVII Konkursie Recytatorskim im. Jana Gajzlera zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Suchedniowie.
W gronie 25 uczestników – 17 ze szkół podstawowych i 8 z  ponadpodstawowych, recytowali  dwa utwory – jeden poety świętokrzyskiego Jana Gajzlera, a drugi – tematycznie z nim związany –dowolnego  twórcy. Wśród laureatów konkursu III miejsce zdobył reprezentant naszej szkoły – Mikołaj Szmalec .
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i figurki Baby-Jagi . Konkurs stał się również możliwością spotkania z odtwórcą tytułowej roli w filmie „Wyklęty”, aktorem teatru kieleckiego panem Wojciechem Niemczykiem, który zasiadał w jury konkursu. Podsumowując recytacje, gratulował uczestnikom wrażliwości i odwagi, udzielał cennych wskazówek, jak zapanować nad tremą i  zachęcał do kolejnych występów.
Przybyli na konkurs uczniowie mieli również możliwość spotkania się z krewnym poety – panem Michałem Kazimierzem Gajzlerem, który przyznał nagrodę specjalna za najlepszą interpretację wiersza Jana Gajzlera.
Przeżyte w tym dniu emocje z pewnością pozostaną w pamięci naszych koleżanek i kolegi.

Updated: 2019-04-10 — 09:01