ORTOGRAFICZE SUKCESY

Już po raz siedemnasty w Szkole Podstawowej im. Odziału Armii Krajowej „Wybranieccy” we Wzdole Rządowym odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny.
W tym roku szkolnym miało to miejsce dnia 16 maja. Główne cele tego przedsięwzięcia to doskonalenie umiejętnosci poprawnej pisowni, utrwalanie zasad ortograficznych oraz integracja uczniów szkół z terenu naszej gminy. Zwyczajem kilkunastoletniej tradycji szkoły przy wspólnym dyktandzie zgromadzili się najlepsi znawcy polskiej ortografii, laureaci szkolnych konkursów ortograficznych z klas 2 i 3 szkoły podstawowej. Jak co roku, Dyrektor szkoły mgr Roman Pytel serdecznie powitał przybyłych wraz z opiekunami uczniów.
Punktualnie o godz. 9.00 nauczycielka języka polskiego mgr Teresa Strachowska – Sikora rozpoczęła dyktowanie tekstu pt. „Górska wycieczka”.
Emocji było co niemiara, a nadziei na zwyciestwo jeszcze więcej.

I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii” otrzymała uczennica klasy 3 SP w Bodzentynie Aleksandra Słotnicka (opiekun Barbara Tusień),
II miejsce zajęła uczennica klasy 3 SP we Wzdole Rządowym Anita Badzińska (opiekun Anna Strachowska),
III miejsce zajęła uczennica klasy 3 SP w Świętej Katarzynie Maria Gryz (opiekun Ewa Hajduk).
Laureaci zostali nagrodzeni książkami oraz dyplomami, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy wspaniałej znajomości reguł ortograficznych i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy. Organizatorzy konkursu dziękują Dyrekcji Szkoły Podstawowej we Wzdole Rządowym, Pani polonistce, a wszystkim nauczycielom, opiekunom, wychowawcom oraz uczestnikom wyrażają wdzięczność za wkład pracy
w przygotowanie do konkursu.
Do zobaczenia za rok 🙂

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej
Szkoły Podstawowej we Wzdole Rządowym.

Updated: 2019-05-27 — 19:04