NARODOWE CZYTANIE 2019

W piątek, 6 września Zespół Szkół we Wzdole Rządowym włączył się w 8. edycję polskiej akcji społecznej – Narodowe Czytanie 2019.
Biblioteka szkolna wraz z nauczycielami jęz. polskiego i historii wybrała i przygotowała cztery spośród ośmiu zaproponowanych przez Parę Prezydencką wybitnych utworów należących do kanonu naszej literatury. Były to: Katarynka B. Prusa, Sachem H. Sienkiewicza, Dym M. Konopnickiej i Rozdziobią nas kruki, wrony St. Żeromskiego. Uczniowie klasy 8 wraz z p. T. Strachowską–Sikora czytali „Katarynkę” B. Prusa. Klasa 5a wspólnie z p. M. Wnętrzak także poznała tajemnice dziejów pana Tomasza opisane w noweli B. Prusa. Pod bacznym okiem p. M. Tusznio – Lech uczniowie kl. 6c przeżyli koleje ciężkiego losu matki i syna w utworze M. Konopnickiej pt. „Dym”, zaś klasa 7b poznała dzieje indiańskiej osady zniszczonej przez bezwzględnych białych, do której po latach powraca wódz plemienia. Nauczyciel historii p. U. Glijer razem z klasą 7a zgłębiła dramatyczne losy powstańców styczniowych 1863 r. ukazane przez St. Żeromskiego w noweli „Rozdziobią nas kruki, wrony”.
Czytaj dalej https://bibliotekawzdol.blogspot.com

Updated: 2019-10-10 — 16:46