PSYCHOLOGIA HEJTU W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH – SZKOLENIE

PSYCHOLOGIA HEJTU W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH – SZKOLENIE
W dniu 25 listopada uczniowie kl. 7a, 7b i 8 wzięli udział w szkoleniu pt.: „Psychologia hejtu w mediach społecznościowych” zorganizowanym przez Fundację Promocji i Rozwoju Sportu Proland-Sport. Odbyło się ono w budynku Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie. W tym przedsięwzięciu brali udział również uczniowie z innych szkół z gminy Bodzentyn.
Spotkanie na sali gimnastycznej rozpoczął Prezes Fundacji pan Arkadiusz Nowak, który przedstawił główne założenia szkolenia. Samo szkolenie przeprowadził pana Krzysztof Ślusarz, specjalista w dziedzinie komunikacji medialnej.
Uczniowie dowiedzieli się skąd się bierze hejt oraz jakie uczucia się z nim wiążą. Pan Krzysztof podkreślał, że negatywne emocje, takie jak gniew, złość, zazdrość czy nienawiść towarzyszą hejtowi. Należy jednak wtedy pamiętać, aby nie dać się sprowokować. Prelegent podkreślał, iż w sieci nikt nie jest anonimowy. Pokazał też jak w prosty sposób możemy bronić się zgłaszając do administratora popularnych stron mediów społecznościowych wszelkie nadużycia i obraźliwe komentarze dotyczące naszej osoby.
Szkolenie posumowała Dyrektor Zespołu Szkół w Bodzentynie, Pani Magdalena Tusień-Kuzka, dzieląc się z uczestnikami własnymi doświadczeniami.
Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat.
Spotkań tego typu nigdy nie jest za wiele. Wszechobecna informatyzacja i cyfryzacja stanowi dla wszystkich nas ogromne źródło informacji oraz jest ułatwieniem w codziennym życiu, ale z drugiej strony możne też powodować uczucie dyskomfortu, a nawet zagrożenia. Dla naszych uczniów była to z pewnością inna, nowa, ciekawa, kolejna lekcja, którą, mamy nadzieję, będą umieli wykorzystać podczas „szybowania w internetowej chmurze”.

 

 

Updated: 2019-12-06 — 09:27
Administrator strony Stanisław Kisiel; 2016 Frontier Theme