Znamię! Znam je?

Uczniowie kl. 7a, 7b i 8 naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym Znamię! Znam je?, zorganizowanym w ramach Kampanii edukacyjno- informacyjnej sekcji naukowej Polskiego Towarzystwa Chirurgów Onkologów.
Celem zajęć było upowszechnianie wiedzy na temat czerniaków a także budowanie odpowiednich zachowań oraz prozdrowotnych postaw wśród młodzieży. Uczniowie nie tylko nabyli umiejętności rozpoznawania czerniaka, nauczyli się regularnego samobadania skóry, ale przede wszystkim poznali czynniki podnoszące ryzyko zachorowania oraz zasady zapobiegania tej chorobie, co sprawi, że uchronią się przed tym groźnym nowotworem.
Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę na tak ważny temat przekażą swoim bliskim, co skłoni ich do podjęcia działań profilaktycznych.

Updated: 2019-12-17 — 10:41