VII FESTIWAL MINI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH rocznik 2007 i młodsi
O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

W dniach 2 i 4 grudnia zostały rozegrane zawody sportowe w ramach VII Festiwalu Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, które odbyły się w hali sportowej w Zespole Szkół we Wzdole Rządowym. W pierwszym dniu rozgrywek spotkały się drużyny chłopców ze Szkół Podstawowych z Bodzentyna, Chybic, Szerzaw i Wzdołu Rządowego. Zebranych sportowców i ich opiekunów przywitał Dyrektor mgr Roman Pytel, życząc młodym zawodnikom sukcesów i dobrej sportowej zabawy. Po losowaniu drużyn rozpoczęły się rozgrywki systemem ,,każdy z każdym”. Rywalizacja była bardzo zacięta i dostarczyła dużo emocji. Wyniki rozegranych meczów w kategorii chłopców przedstawiają się następująco:
1. SP Chybice – SP Szerzawy 0 : 2
2. SP Bodzentyn – SP Wzdół Rządowy 1 : 2
3. SP Chybice – SP Bodzentyn 1 : 2
4. SP Szerzawy – SP Wzdół Rządowy 0 : 2
5. SP Chybice – SP Wzdół Rządowy 0 : 2
6. SP Szerzawy – SP Bodzentyn 2 : 0
A oto końcowa rywalizacja chłopców:
I miejsce – SP Wzdół Rządowy
II miejsce – SP Szerzawy
III miejsce – SP Bodzentyn
IV miejsce – SP Chybice
Udział w Finale Wojewódzkim zapewniła sobie drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej we Wzdole Rządowym.
Następny dzień siatkarskich zmagań należał do dziewcząt ze Szkół Podstawowych z Bodzentyna, Chybic, Skarżyska Kamiennej SP nr13 i Wzdołu Rządowego. Mecze rozgrywane były również systemem ,,każdy z każdym”. Rywalizacje zespołowe przebiegały w miłej sportowej rywalizacji, choć nie brakowało emocji. A oto wyniki rozegranych meczów:
1. SP Bodzentyn – SP Wzdół Rządowy 1 : 2
2. SP Chybice – SP nr13 Skarżysko Kamienna 2 : 0
3. SP Wzdół Rządowy – SP Chybice 0 : 2
4. SP Bodzentyn – SP nr13 Skarżysko Kamienna 0 : 2
5. SP Wzdół Rządowy – SP nr13 Skarżysko Kamienna 1 : 2
6. SP Bodzentyn – SP Chybice 0 : 2

Końcowa rywalizacja dziewcząt wygląda następująco:
I miejsce – SP Chybice
II miejsce – SP nr13 Skarżysko Kamienna
III miejsce – SP Wzdół Rządowy
IV miejsce – SP Bodzentyn
Awans do Finału Wojewódzkiego zapewniły sobie dziewczęta z Szkoły Podstawowej w Chybicach. Zwycięskim drużynom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej rywalizacji, a wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za sportową i milą atmosferę.

Updated: 2019-12-17 — 10:48