CHŁOPAK NA MEDAL

Kochani Koledzy

„Chłopak to stworzenie takie, co to bywa różnorakie…

Są weseli i szaleni,

Czasem bardzo są poważni, często silni i odważni.

Wciąż nastroje swe zmieniają, plany różne obmyślają.

Ale mimo wszystkich wad, Dziewczętom jest z nimi rad…”

Buziaczki od Dziewczynek

Tegoroczny Dzień Chłopaka w naszej szkole obchodzono wyjątkowo wesoło i radośnie. Już od wczesnych godzin rannych szkolne korytarze mieniły się mnóstwem kolorów. Działo się tak za sprawą różnobarwnych koszul, które decyzją Samorządu Uczniowskiego w tym dniu były obowiązującym strojem galowym. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy koszule przyozdobili promiennym uśmiechem. W poszczególnych klasach koleżanki przygotowały swoim kolegom radosne życzenia oraz wiele śmiesznych niespodzianek i zaskakujących prezentów.

Jednak najweselej było na korytarzu klas 1-3, skąd co chwilę słychać było wiwaty, gromkie brawa i salwy śmiechu. To dziewczynki z klasy 3b wraz ze swoją wychowawczynią p. Teresą Belicką przygotowały „Wystrzałowy Dzień Chłopaka” i zaprosiły do zabawy wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej z wychowawczyniami. Oczywiście najważniejsi w tym uroczystym dniu byli Chłopcy. Ubrani w eleganckie koszule zajęli honorowe miejsca. Dziewczynki rozdały im wcześniej przygotowane kolorowe krawaty. Przypięte do koszuli dodały chłopcom jeszcze większego splendoru. Jak się okazało, teraz chłopcy z poszczególnych klas mieli swój jedyny, niepowtarzalny krawat i wyglądali wyjątkowo dostojnie. Wystrzałową zabawę zaczęły Wiktoria B., Karolinka S. i Martynka K. brawurowym wykonaniem piosenki pt. „Chłopiec z gitarą”. Występ dziewcząt był tak ekspresyjny, że wszystkim chłopcom nogi same rwały się do tańca. Następnie były śmieszne życzenia i zabawne wiersze dla chłopców i o chłopcach. Aż nadszedł czas na największą z zaplanowanych niespodzianek. Chłopcy mieli zawalczyć o tytuł „CHŁOPAKA NA MEDAL”. Sprytne dziewczęta przygotowały wiele zaskakujących zadań, m.in.: malowanie buzi na wiszącym balonie, z zamkniętymi oczami rozpoznanie kuchennych akcesoriów, zaplatanie warkocza i inne. Nie było łatwo, ale nasi chłopcy, to dzielne zuchy i ze wszystkimi konkurencjami poradzili sobie znakomicie. Komisja w składzie: ucz. kl. 3a – W. Wilkosz, pedagog – p. M. Kózka oraz rodzic – p. S. Kisiel nie miała łatwo z wytypowaniem NAJLEPSZEGO. Zorganizowano dogrywkę, w której decydującym konkursem było pomalowanie paznokci swoich koleżanek. Emocji było co niemiara. Chociaż każdy radził sobie doskonale, to największą ilość punktów zdobył Bartosz Ksel z klasy 3b. Otrzymał medal i tytuł ,,CHŁOPAK NA MEDAL”. Obecna na „Wystrzałowym Dniu Chłopaka” Dyrekcja szkoły: p. R. Pytel i p. L. Barwicka także świetnie się bawiła i stwierdziła, że Chłopców na Medal w klasach 1-3 jest bardzo, bardzo wielu. Gratulujemy!

Obchody Dnia Chłopaka stały się doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej. Wspólne świętowanie wpłynęło na pozytywną atmosferę zespołów klasowych, co jest niezwykle ważne w budowaniu właściwych relacji między dziećmi. Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili, a wystrzałowe obchody na pewno na długo pozostaną w pamięci SOLENIZANTÓW.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO CHŁOPAKI <3

Updated: 2020-01-08 — 10:23