„FIZYKA DLA SMYKA”- nauka przez doświadczenia

W dniu 17 stycznia 2020r. w Zespole Szkół we Wzdole Rządowym odbyły się warsztaty naukowe prowadzone przez pana Piotra Sołkiewicza z Fundacji Naukowej „Twórcze Myślenie” w ramach cyklu „Fizyka dla Smyka”.

Fundacja Naukowa „Twórcze Myślenie” powstała z myślą o dzieciach – by uczyć, inspirować, wzbudzać zainteresowanie nauką oraz wyrównywać szanse edukacyjne.

Dwa wyrażenia, które w prosty sposób przedstawią Fundację – to podróż i ciekawość.
Podróżowanie – to wyrażenie kojarzy się przede wszystkim z turystyką, zwiedzaniem i odkrywaniem ciekawych zakątków, poznawaniem innych kultur, historii miejsc, w których byliśmy lub jesteśmy. Ciekawość – to wielka i inspirująca siła, to matka wszystkich odkryć i wynalazków, uczy przekraczania granic, szuka nowych rozwiązań. To dzięki niej nasza cywilizacja nieustannie się rozwija.  Celem Fundacji jest „podróżowanie” – energią, która daje wszystkim siłę jest ciekawość, a światem, po którym uczestnicy przeprowadzanych zajęć podróżują, jest nauka.

Podczas warsztatów pt. „W uścisku ciśnienia” uczniowie klas siódmych i ósmej naszej szkoły z Profesorem Pytalskim, w którego wcielił się pan Piotr, poznawali tajemnice działania oddziaływania zwanego ciśnieniem atmosferycznym. Młodzi ludzie, jako asystenci Profesora Pytalskiego, mieli okazję czynnie uczestniczyć w przeprowadzanych eksperymentach. Uczniowie z wielkim skupieniem i zaangażowaniem śledzili wszystkie doświadczenia. Humorystyczny sposób przeprowadzenia zajęć sprawił, że uczestniczenie w nich było jedną wielką zabawą.

Wyjątkowy sposób przeprowadzonych zajęć spowodował, że nasi uczniowie mieli możliwość rozwijania twórczego myślenia, zadawania pytań oraz mogli przekonać się, że wiedza, którą przyswajają na lekcjach fizyki jest ściśle związana z życiem codziennym i otaczającym nas światem.

Updated: 2020-01-20 — 09:46
Administrator strony Stanisław Kisiel; 2016 Frontier Theme