Zawieszenie zajęć w dniach 12-25 marca 2020r.

Drodzy Rodzice,

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020r. Zespół Szkół we Wzdole Rządowym zawiesza prowadzenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W dn. 12 i 13 marca zaleca się pozostawienie dzieci w domu. Dla dzieci, których rodzice oboje pracują i nie będą mogli zapewnić opieki, szkoła może zorganizować zajęcia opiekuńcze. W tych dniach szkoła nie zapewnia dożywiania.

Od dn. 16 marca wszyscy uczniowie nie przychodzą do szkoły.

Jednocześnie przypominamy i apelujemy o przestrzeganie zaleceń i rekomendacji wynikających z zasad zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa:

– rygorystycznie przestrzegajmy w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywamy

– unikajmy miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (komunikacja miejska, centra handlowe, kino…)

– dbajmy oto, aby dziecko przebywało w domu, tak a by ograniczyć do minimum kontakt z innymi osobami

Apelujemy też, żeby przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznaczała dla dziecka dni wolnych od nauki. Ten czas dziecko może poświęcić na uzupełnienie braków, wiadomości, rozwijanie swoich kompetencji. Można też skorzystać z darmowej platformy epodręczniki.pl lub wykorzystać materiały rekomendowane przez nauczycieli.

Informujemy też, że jeśli dziecko jest w wieku do 8 lat, to rodzicom przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni.

O wszelkich zmianach szkoła będzie informować na bieżąco przez stronę internetową oraz dziennik elektroniczny.

Zalecamy też śledzenie na bieżąco komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Dyrekcja Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym

Updated: 2020-03-11 — 12:09