Konkurs Recytatorski im. Jana Gajzlera

W dniu 08.04.2016r. w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” odbył się już XIV Konkurs Recytatorski im. Jana Gajzlera, poety pochodzącego z Suchedniowa, zwanego „Lirnikiem Świętokrzyskim”.
W konkursowe szranki stanęli recytatorzy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych
i średnich z Suchedniowa, Skarżyska, Łącznej ,Tumlina, Ostojowa i Wzdołu. Zadaniem ich było przygotowanie i zaprezentowanie dwóch utworów literackich, w tym – jednego autorstwa Jana Gajzlera.
Naszą szkołę reprezentowało troje uczestników –Julia Cisek i Natalia Kołomańska z kl. IV oraz  Piotr Stando z kl. V, których do konkursu przygotowały panie: Teresa Strachowska- Sikora i Małgorzata Tusznio-Lech.
Spośród 16 reprezentantów szkół podstawowych to właśnie uczeń naszej szkoły –Piotruś Stando „wyrecytował” I miejsce!
Ujął on komisję konkursową swobodą prezentacji przygotowanych utworów oraz naturalnością, z jaką zaprezentował „Pokutnika” J. Gajzlera
i fragment powieści „Czarne Stopy” Seweryny Szmaglewskiej.
Serdecznie gratulujemy Piotrusiowi sukcesu i mamy nadzieję, że jeszcze wielokrotnie zaskoczy nas swoimi aktorsko-recytatorskimi talentami.

Updated: 2016-04-18 — 18:55