Walentynki 2021

Walentynki, walentynki – dla chłopczyka i dziewczynki! 

– „Miłością trzeba się opiekować, tak jak swoim dzieckiem żeby się nie zaziębiło, nie zwariowało, nie zgubiło się, nie rozchorowało, nie zobojętniało.” 

 – ks. Jan Twardowski 

Walentynki to międzynarodowe święto obchodzone 14 lutego. Jego początki sięgają  średniowiecza. Patronem tego wyjątkowego dnia jest św. Walenty. Jak głosi jedna z legend trafił on  do więzienia tuż po tym, jak sprzeciwił się cesarskiemu dekretowi, który to zakazywał legionistom  żenić się w wieku 18 – 37 lat. Tam, zakochał się w niewidomej dziewczynie. Niewiasta, dzięki jego  silnej miłości odzyskała wzrok. 

W Polsce Walentynki zyskały popularność dopiero w latach 90. XX w., szybko przyjęły się  do kultury naszego kraju. 

W Szkole Podstawowej we Wzdole Rządowym corocznie działała poczta walentynkowa. Do „Walentynkowej Skrzyni” uczniowie wrzucali „swoje walentynki”, które później trafiały  do adresatów. W tym roku było nieco inaczej…

Tradycyjne kartki walentynkowe zastąpiły życzenia online, które można było zamieścić dzięki  Padletowi. Wystarczyło jedynie „kliknąć” w podany link i umieścić swój „walentynkowy wpis”. Na korytarzach klas 4 – 8 tym razem nie mienił się czerwony kolor. Na szczęście, mamy w szkole  naszych najmłodszych. W miarę możliwości, próbowaliśmy zaangażować ich w obchody „Święta  zakochanych klasy 1 – 3”. 

Nasi milusińscy, pod okiem swoich wychowawczyń, na lekcjach plastyki wykonali przepiękne  kartki walentynkowe, które w piątek (12 lutego) zaprezentowali sobie nawzajem. Ten ostatni dzień  szkolnego tygodnia okazał się naprawdę jednym z wyjątkowych dni w naszej szkole. Uczniowie  przybyli tego dnia ubrani w przepiękne czerwone stroje. Na korytarzu klas 1 – 3 zagościł kolor czerwony. Zwisające balony i przystrojone serduszkami  drzwi i okna wyglądały naprawdę zjawiskowo. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie miło spędzali czas,  bawiąc się w karaoke przy piosence „Roses are red”. Było bardzo miło tego dnia, o czym  świadczyła radość naszych najmłodszych uczniów z klas 1 – 3.

Updated: 2021-02-22 — 07:34
Administrator strony Stanisław Kisiel; 2016 Frontier Theme