Walentynki, walentynki – dla chłopczyka i dziewczynki!

– „Miłością trzeba się opiekować, tak jak swoim dzieckiem żeby się nie zaziębiło, nie zgubiło się, nie rozchorowało, nie zobojętniało.”

– ks. Jan Twardowski

Walentynki to międzynarodowe święto obchodzone 14 lutego. Jego początki sięgają średniowiecza. Patronem tego wyjątkowego dnia jest św. Walenty. Jak głosi jedna z legend trafił on do więzienia tuż po tym, jak sprzeciwił się cesarskiemu dekretowi, który to zakazywał legionistom żenić się w wieku 18 – 37 lat. Tam, zakochał się w niewidomej dziewczynie. Niewiasta, dzięki jego silnej miłości odzyskała wzrok.

W Polsce Walentynki zyskały popularność dopiero w latach 90. XX w., szybko przyjęły się do kultury naszego kraju.

W Szkole Podstawowej we Wzdole Rządowym corocznie działała poczta walentynkowa. Do „Walentynkowej Skrzyni” uczniowie klas 1 – 8 wrzucali „swoje walentynki”, które później trafiały do adresatów. W tym roku było nieco inaczej…

Tradycyjne kartki walentynkowe zastąpiły życzenia online, które można było zamieścić dzięki Padletowi. Wystarczyło jedynie „kliknąć” w podany link i umieścić swój „walentynkowy wpis”. Na korytarzach klas 4 – 8 tym razem nie mienił się czerwony kolor. Na szczęście, mamy w szkole naszych najmłodszych. W miarę możliwości, próbowaliśmy zaangażować ich w obchody „Święta zakochanych klasy 1 – 3”.

Nasi milusińscy, pod okiem swoich wychowawczyń, na lekcjach plastyki wykonali przepiękne kartki walentynkowe, które w piątek (12 lutego) zaprezentowali sobie nawzajem. Ten ostatni dzień szkolnego tygodnia okazał się naprawdę jednym z wyjątkowych dni w naszej szkole. Uczniowie przybyli tego dnia ubrani w przepiękne czerwone stroje.

Na korytarzu klas 1 – 3 zagościł kolor czerwony. Zwisające balony i przystrojone serduszkami drzwi i okna wyglądały naprawdę zjawiskowo. Na lekcjach j.ang. uczniowie miło spędzali czas, bawiąc się w karaoke przy piosence „Roses are red”. Było bardzo miło tego dnia, o czym świadczyła radość naszych najmłodszych uczniów z klas 1 – 3

Updated: 2021-02-23 — 20:09