Spotkanie z Policjantem

W dniu 18.02.2021r. nasza szkoła gościła przedstawiciela Komendy Policji w Bodzentynie, aspiranta sztabowego pana Rafała Dekla. Tematem spotkania z uczniami klas 1-3 naszej szkoły było ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo w kontaktach z osobami nieznajomymi.”

Pan aspirant przedstawił prezentację na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, wyjaśnił uczniom jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu pieszym. Pan aspirant wytłumaczył dzieciom, dlaczego należy unikać kontaktu z osobami nieznajomymi. Uczniowie mogli dowiedzieć się także jakie mogą być konsekwencje przyjmowania lizaków, cukierków oraz innych upominków od osób nieznajomych.

Pan aspirant odpowiadał na wiele pytań zadawanych przez uczniów, wyjaśniając zasady bezpiecznego poruszania się pieszych oraz opowiadając o pracy policjanta. Dzieci pożegnały policjanta gromkimi brawami i zaprosiły na kolejne spotkanie.

Updated: 2021-02-23 — 20:09