Wszyscy kochamy wiosnę :)

Wszyscy kochamy WIOSNĘ, bo to wraz z jej nadejściem przyroda budzi się do życia, a świat z dnia na dzień staje się coraz weselszy i bardziej kolorowy. Słońce zaczyna królować na niebie, a ptaki rozweselają nasze dni cudowną muzyką.

21 marca wypadł w tym roku niedzielę, dlatego uczniowie i nauczyciele zaprosili wiosnę do swoich klas i na zajęcia zdalne już w piątek-19 marca. Na jej przyjście nasi najmłodsi uczniowie z klas 0-III przygotowali się doskonale. Wspólnie ze swoimi Wychowawczyniami przepięknie udekorowali drzwi swoich sal kolorowymi wiosennymi kwiatami wykonanymi z papieru i bibuły. Tego dnia wszyscy przyszli do szkoły ubrani na zielono. Tradycyjne lekcje zastąpiły zabawy, a także piosenki i wierszyki o Pani Wiośnie.

Nasi zerówkowicze pod opieką swoich Pań, w towarzystwie Marzanny odbyli krótki spacer po placu szkolnym.

Wiosna nie zapomniała również o naszych starszych uczniach z klas IV – VIII, którzy niestety, ze względu na zdalne nauczanie nie mogli spotkać się z nią w szkole. 19 marca był dla nich dniem pełnym „ulg edukacyjnych „.

W piątek nauczyciele nie stawiali złych ocen, nie odpytywali, nie robili kartkówek ani sprawdzianów…

Podsumowaniem tego miłego dnia, były dwa wiosenne konkursy – plastyczny: „Przyszła do Nas Pani Wiosna!” – dla uczniów z klas 0-III oraz fotograficzny: „Witaj Wiosno!” – dla uczniów z klas  IV – VIII.

Okazało się, że mamy wśród swoich uczniów wielu znakomitych malarzy i fotografów. Jury w składzie: Pani Justyna Sikora, Pani Justyna Pielas, Pani Teresa Lipiec, Pani Anna Strachowska, Pani Teresa Belicka w konkursie: „Przyszła do nas Pani Wiosna!” przyznało następujące miejsca:

– w klasach 0-I:

I miejsce – Ziomek Stanisław (kl.1a)

II miejsce – Kisiel Marcel (kl.1a)

III miejsce -Jurek Zuzanna (kl. 1a)

-w klasach II-III

I miejsce – Ślusarczyk Wojciech (kl. 3b)

II miejsce- Babiarz Antonina (kl. 2a)

III miejsce – Bracha Jakub (kl. 3b).

Jury konkursu fotograficznego w składzie: Dyrekcja (Pani Lidia Barwicka, Pani Justyna Sikora, Pan Roman Pytel), Pani Alicja Łapka, Pani Edyta Linek przyznało trzy pierwsze miejsca za najpiękniejsze fotografie wiosenne następującym osobom:

I miejsce – Maja Ledwójcik (kl. 6b), Adrian Kisiel (kl. 8a);

II miejsce – Zuzanna Ksel (kl. 7a), Zuzanna Lipka (kl. 7b);

III miejsce – Otylia Jędrzejczyk (kl. 7b).

Pamiątkowe dyplomy i nagrody niespodzianki zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

klasa „0a”
klasa „0b”
klasa 1
klasa 2
klasa 3a
klasa 3b
konkursowe prace plastyczne uczniów kl. 1
konkursowe prace plastyczne uczniów kl. 2-3
Updated: 2021-03-30 — 12:18
Administrator strony Stanisław Kisiel; 2016 Frontier Theme