SZKOLNE  CZYTANIE  SIENKIEWICZA

Dnia 1 czerwca 2016 roku nasza szkoła włączyła się do akcji „Świętokrzyskie czyta Sienkiewicza” zainicjowanej przez marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa.

Rozpoczęli uczniowie gimnazjum od  fragmentów powieści „Quo vadis”, którą czytali : Nikola Gwóźdź, Katarzyna Szafraniec, Daniel Kręcisz, Kacper Furmańczyk z klasy  kl. I ; Patrycja Krawiec  uczennica  kl. II ; Laura Miernik, Kacper Dulęba, Bartosz Żak, Arkadiusz Telka z klas III .

Wszystko to działo się w otoczeniu  wystawki dzieł pisarza,  portretu Sienkiewicza  oraz cytatów jego wypowiedzi:

„ Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu

dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra”…;

„ Wszystko, co miałem dać Narodowi dałem w moich książkach”.

Uczniowie szkoły podstawowej z klas 5 -6 czytali powieść „ Krzyżacy”, a klasa 4 powieść „ W pustyni i w puszczy”. Fragmenty czytali: Kacper Makowski, Bartosz Kołomański, Julia Cisek z klasy 4; Konrad Fąfara z klasy 5; Karolina Ryba, Karolina Ślusarczyk, Karina Wanowska, Klaudia Grzejszczyk z klasy 6.

Wszyscy wymienieni uczniowie  głośno i wyraźnie przeczytali wskazane fragmenty.

Niech ta akcja stanie się punktem wyjścia do odkrycia dzieł pisarza,

a wszystkim mogę powiedzieć :
„CZYTAJ BRACIE SIENKIEWICZA  – JEGO PROZA WCIĄŻ

ZACHWYCA”