Spotkanie z pracownikami Delegatury IPN w Kielcach

11 maja 2016r. w budynku Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego  w Kielcach, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X edycji Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego Stowarzyszenia Szkół im. Bohaterów Armii Krajowej.

Projekt skierowany jest do uczniów dziesięciu szkół z Kielc i terenu województwa świętokrzyskiego, kultywujących w szczególny sposób pamięć i etos bohaterów II wojny światowej. Na finał projektu, który odbędzie się 20–21 maja 2016 r. w ZSPiG w Kajetanowie, przygotowano grę terenową pt. „Ziemia Zagnańska podczas II wojny światowej. Miejsca  i historia”, połączoną z rajdem oraz konkursem plastycznym.

Podczas spotkania uczniowie i nauczyciele obejrzeli film pt. „Polskie Państwo Podziemne”, następnie pracownicy Delegatury IPN w Kielcach przeprowadzili warsztaty dla nauczycieli oraz spotkanie dla uczniów, którzy mogli spróbować swoich sił w grach planszowych IPN o tematyce historycznej.

Updated: 2016-06-14 — 06:55