Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów.

W naszej szkole święto to kojarzy nam się uroczystymi akademiami, pieśniami niepodległościowymi, lekcjami wychowawczymi, na których mówimy o tym czym jest dla nas niepodległość, wolność, patriotyzm.

W ostatnich latach dodawaliśmy do tych wszystkich działań również nowe formy świętowania, np. wspólnie śpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, układaliśmy „żywą flagę”, piekliśmy ciasta w barwach narodowych – pokazywaliśmy sobie i wszystkim wkoło, że wiemy, co znaczy Niepodległość oraz to, jak bardzo jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

W tym roku nie możemy fizycznie być razem… Dla wszystkich z nas to trudny czas. Jednak zachęcamy wszystkich, aby to Święto było było takie jak być powinno – radosne, rodzinne, pełne poczucia wspólnoty i wsparcia.

Zaakcentujmy jakoś ten dzień. Może załóżmy wszyscy rodzinnie wykonane kotyliony, może upieczmy biało-czerwone ciasteczka, może odwiedźmy kogoś, kto czeka na takie odwiedziny…..

A może popatrzmy na to, co proponują nam uczniowie klasy 4 wraz z wychowawczynią, Panią Moniką Wnętrzak wraz z Panią Dorotą Kopeć-Redlica, Panią Urszulą Glijer oraz Panem Tomaszem Łukowcem. Przygotowali oni padlet na temat Święta Niepodległości. Można tam znaleźć wiele ciekawych wiadomości, rozwiązać krzyżówkę, czy ułożyć puzzle – w sam raz na wspólne rodzinne świętowanie. Link do padleta poniżej.

https://pl.padlet.com/monikaw838/slp2222gm73zks62

Z okazji Święta Niepodległości życzymy wielu radosnych chwil podczas rodzinnych spotkań oraz tego, żebyśmy w przyszłym roku mogli wspólnie celebrować ten dzień i cieszyć się wzajemną obecnością.

Updated: 2020-11-08 — 16:08
Administrator strony Stanisław Kisiel; 2016 Frontier Theme