ŚLUBOWANIE SAMORZĄDU SZKOLNEGO

"Najpewniejszym sposobem ujawnienia charakteru ludzi
nie są przeciwności losu,
lecz danie im władzy"
(Abraham Lincoln)

13 października, tuż po ślubowaniu klas pierwszych,  w naszej szkole miała miejsce uroczystość zaprzysiężenia członków nowego Samorządu Szkolnego.
W skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą przedstawiciele  klas 1-8 (przewodniczący, zastępca, sekretarz), a na czele stoi zarząd, wybrany w tajnych, powszechnych wyborach przeprowadzonych po tygodniowej kampanii wyborczej.
Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki wyborów, które prezentują się następująco:
-przewodnicząca-Julia Jędrzejczyk (kl. 6a);
-zastępca przewodniczącej-Olivia Bugajski (kl. 7a);
-sekretarz: Wiktoria Wilkosz (kl. 6a) i Julia Mendak (kl. 6a).

Ustępujący zarząd przekazał władzę nowym rządzącym, symbolem czego było wręczenie klucza, który "otwiera wszystkie zamki w szkole".

Mamy nadzieję, iż nowo zaprzysiężony  Samorząd Uczniowski  będzie odpowiedzialnie pełnił powierzoną mu funkcję.

Aleksandrze Skibie, Amelii Badzińskiej, Natalii Więckowskiej i Wiktorii Jędrzejczyk dziękujemy za pracę na rzecz społeczności uczniowskiej w ubiegłym roku szkolnym, zaś nowym rządzącym życzymy owocnej pracy.

"Zacną rzeczą jest uczyć się,
lecz jeszcze zacniejszą nauczać"
(Mark Twain)

13 października -w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wzruszające życzenia wszystkim Nauczycielom. Za przekazywaną codziennie wiedzę dziewczęta i chłopcy dziękowali "wierszem, piosenką i tańcem." Symboliczny kwiat wdzięczności został złożony na ręce Dyrekcji.

Do życzeń dołączyła się również Rada Rodziców, która poza pięknymi kwiatami wręczyła wzdolskim "pedagogom" słodką niespodziankę.

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wyróżnienia nauczycieli. W tym roku szkolnym Pan Dyrektor Roman Pytel wręczył nagrody ośmiu nauczycielkom, gratulując im sukcesów dydaktycznych i wychowawczych.  Były to Panie: Monika Kózka, Teresa Lipiec, Małgorzata Obara, Agata Pytel, Justyna Sikora, Małgorzata Skrzypek, Teresa Strachowska-Sikora, Magdalena Szmalec, Małgorzata Tusznio-Lech.

Wszystkim nagrodzonym seredecznie gratulujemy.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

23 – 30. 09 . 2022

Europejskio Tyfzień Sportu to inicjatywy Komisji Europejskiej, która promuje sport jako aktywność fizyczną i społeczną oraz miejsce spotkania sympatyków aktywnego spędzania czasu.

Wiele związków sportowych organizuje wtedy swoje rozgrywki ligowe, turnieje plażowe, akcje promocyjne w szkołach i lokalnych społecznościach.

Europejski Tydzień Sportu odbędzie się w dniach 23-30 września 2022 roku w większości krajów Europy. Polska będzie aktywnym uczestnikiem projektu, a narodowym koordynatorem wydarzeń jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Podczas Europejskiego Tygodnia Sportu w naszej szkole podjęte będą następujące działania:

-  turniej piłki nożnej chłopców kl.V i kl.VIII

- turniej siatkowy dziewcząt kl.VI-VIII "siatkówka pod chmurką"

- turniej ,, Gry i zabawy" kl. 0-III

- aktywne przerwy

- ćwiczenia integracyjne przy muzyce (nauka tańca ,,Kowbojka")

- konkurs plastyczny ,,Aktywnie na świeżym powietrzu"

- test Coopera

- raj pieszy po okolicy ,,Nordic Walking"

UBEZPIECZNIE SZKOLNE DZIECI NA ROK SZK. 2022/2023

Drodzy rodzice!

Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym szkoła nie będzie zajmować się ubezpieczeniem szkolnym dzieci.

Tak jak dotychczas, możecie Państwo samodzielnie ubezpieczyć u wybranego ubezpieczyciela.

Dajemy Państwu też możliwość ubezpiecznia dzieci w firmie LuCasco, która zajmuje się ubezpieczeniem dzieci w naszej szkole już od kilku lat. Warunki takiego ubezpieczenia znajedziecie Państwo w dołączonych plikach. W przypadku zdecydowania o ubezpieczniu w firmie LuCasco prosimy o dokonanie wpłat na konto przypisane bezpośrednio do naszej szkoły:

Numer konta LuCasco:  56 1050 1416 1000 0097 4408 2000

W tytule przelewu proszę wpisać imię, nazwisko dziecka, klasę oraz wybrany wariant ubezpiecznia.

Wpłat można dokonywać maksymalnie  do 15 października.

ZAKRES UBEZPIECZENIA

INFORMACJE O UBEZPIECZENIU EDUPLUS

INSTRUKCJA ZGŁOSZENIA ROSZCZENIA

OŚWIADCZENIE

POSTANOWIENIA DODATKOWE

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się dn. 1 września 2022r. wg następującego porządku:

- dowóz dzieci do szkoły wg ubiegłorocznego harmonogramu (HARMONOGRAM DOWOZÓW)

- godz. 8.10 - zbiórka uczniów przed wejściem do budynku szkoły

- go9dz. 8.15 - uformowanie kolumny i uroczyste przejście ze sztandarem szkoły na Mszę Św.

- godz. 9.45 - spotkanie uczniów na sali gimnastycznej z dyrekcją i nauczycielami

- godz. 10.20 - spotkania z wychowawcami  w przydzielonych salach lekcyjnych

- godz. 11.00 - odwóz uczniów Szkoły Podstawowej (w przypadku dużej ilości dzieci odwóz odbędzie się w dwóch turach: kl. 1-3 oraz kl. 4-8)

- godz. 12.45 - odwóz uczniów kl. "0a" i "0b"

pub-8171362515273431
Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.