Szkolna Kasa Oszczędności

Opiekun: Agata Pytel

Głównym celem przynależności do SKO jest nabywanie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi i nauka ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu. Działania podejmowane w ramach planu SKO mają na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów oraz kształtowanie przez nich praktycznych umiejętności, opartych głównie na zabawie. Uczniowie nabywają wiedzę o finansowych aspektach oszczędzania min. w ramach projektu „Od grosika do złotówki”, w którym uczestniczą kolejny rok klasy 2 i 3 SP.  Wszystkie te działania mają zachęcać uczniów do mądrego gospodarowania środkami pieniężnymi, którymi uczniowie na co dzień dysponują.

Wynikiem podjętych działań są systematyczne wpłaty na książeczki SKO i gromadzenie pieniędzy na indywidualnych książeczkach SKO, których są posiadaczami.Wpłacane środki są gromadzone na rachunku oszczędnościowym w BS w Bodzentynie. W ciągu roku uczniowie mogą śledzić oszczędności poszczególnych klas zapoznając się z aktualnościami zamieszczanymi na gazetce SKO. Biorą udział w konkursach organizowanych przez opiekuna i wychowawców.  Na koniec roku szkolnego systematycznie oszczędzający uczniowie otrzymują dyplomy i drobne upominki.

pub-8171362515273431
Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.