Najlepsi z najlepszych w roku szkolnym 2020/2021

 

Tradycyjnie, od wielu lat, na koniec roku szkolnego wybieramy w naszej szkole najlepszego ucznia klas 4-7 oraz najlepszego absolwenta klas 8.

Rok szkolny 2020/2021 był szczególny ze względu na naukę zdalną - uczniowie musieli dużo więcej pracować, żeby zdobyć wysokie wyniki w nauce. Tym bardziej cieszy fakt, że tak wielu uczniów naszej szkoły uzyskało bardzo dobre wyniki w nauce, a niektórzy z nich mogli pochwlić się wybitnymi wynikami w konkursach przedmiotowych.

 

Tytuł "Najlepszego Ucznia" przyznawany jest uczniowi Szkoły Podstawowej im. Oddziału AK "Wybranieccy", który ma najwyższą średnią spośród uczniów kl. 4-7 oraz wzorowe zachowanie. Spośród 46 uczniów kl 4-7 ze średnia 4,75 i wyżej, najlepsze wyniki uzyskała uczennica klasy 7a - Julia Zaczkowska (średnia ocen 5,71).

 

Tytuł "Najlepszego Absolwenta" otrzymuje uczeń, który uzyska najwięcej punktów przynawanych wg. obowiązujacego Regulaminu. Punkty przyznawane są za wynki w nauce, wyniki na egzaminie ósmoklasisty, udział w konkursach  przedmiotowych, zawodach, innych konkursach oraz pracę na rzecz społeczności szkolnej. W tym roku poprzeczka postawiona była wysoko - mieliśmy wielu uczniów z bardzo wysokimi wynikami w nauce i na egzaminie ósmoklasisty, finalistów i laureata konkusów przedmiotowych, uczniów, którzy reprezentowali szkołę biorąc udział w innych konkursach zewnętrznych. Po skrupulatnym podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że tytuł "Najlepszego Absolewenta" Szkoły Podstawowej we Wzdole Rządowym w roku szkolnym 2020/2021 uzyskał uczeń klasy 8b - Mikołaj Szmalec

 

Julce i Mikołajowi oraz ich Rodzicom serdecznie gratulujemy!

 


 

 

Odbiór zaświadczeń  o wynikach egzaminu

 

Informujemy, że w dn. 09.07.2021r (piątek) o godz. 9.00 na sali gimnastycznej nastąpi uroczyste rozdanie zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz wręczenie Tytułu Absolwenta Szkoły w roku szkolnym 2020/2021.

 


 

 

"Talenty i pasje....bo szkoła to coś więcej niż tylko nauka"

- posumowanie projektu

 

W kwietniu i maju w naszej szkole realzowaliśmy projekt, który miał na celu promocję talentów i pasji, jakie mają uczniowie naszej szkoły. Ogłaszając projekt nie spodziewaliśmy się takiego ogromnego odzewu i zainteresowania. Prze dwa miesiące na naszym fanpage zaprezetowało się 70 uczniów naszej szkoły, czyli ok 1/3 wszystkich uczniów! Dzięki projektowi wszyscy mogliśmy poznać i popatrzec na naszych uczniów, kolegów, koleżanki z całkiem nowej, często kompletnie nieznanej nam strony. Okazuje się, że uczniowie naszej szkoły są utalentowanymi młodymi osobami, z pasjami i najprzeróżniejszymi zainteresowaniami. Mamy świetnych muzyków, uczniów z wybitnym talentem plastycznym, są dzieci, które dostrzegają piękno otaczajacego nas świata i potrafią to pokazać na fotografiach. Mamy genialnych grafików komputerowych, uczniów, którzy mają talent kulinarny, budują z klocków lego, ale potrafią też wyczarować coś z plateliny, masy solnej i materiałów z recyklingu. Są też niespotykane, zaskakujace pasje, np. hodowla pająków, uprawa egzotycznych roślin, szydełkowanie. 

Wszystkim, którzy zdecydowali pokazać nam swoje talenty i pasje gratulujemy odwagi i życzymy dalszej wytrwałości w ich rozwijaniu. 

Zdjęcia z projektu umieszczone są w Galerii, natomiast relacje indywidualne umieszczone są na FB.


 

 

Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2020/2021

 

Informujemy, że w dn. 25 czerwca 2021r. odbędzie się uroczystość zakończenia roku szkolnego wg. następującego porządku:
1. Dowóz uczniów odbędzie się zgodnie z dotychczasowym rozkładem.
2. Klasy 1- 4:
 - godz. 8.10-8.50 - rozdanie świadectw w salach lekcyjnych
- odwóz uczniów godz. 9.00
3. Klasy 5 - 8:
- w godz. 8.10 - 8.50 uczniowie przebywają z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych
- godz. 9.00 - 9.40 uczniowie uczestniczą na sali gimnastycznej w uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021 i pożegnania absolwentów klas ósmych. Ze względu na obowiązujący nadal reżym sanitarny w tej uroczystości biorą udział tylko uczniowie i nauczyciele.
- godz. 9.50 - 10.20 - wręczenie świadectw w salach lekcyjnych
- godz. 10.20 - odwóz uczniów
4. Odwóz uczniów klas "0" odbywa się jak do tej pory.
Przypominamy również, że Msza Święta na zakończenie roku szkolnego będzie odprawiona w niedzielę, 27.06, o godz. 12.00 w kościele parafialnym we Wzdole.

 

 

"Pamięć o żołnierzach wyklętych"

- nagrody dla uczennic z naszej szkoły

 

2 czerwca 2021 roku w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej „Przystanek Historia” w Kielcach odbyło się spotkanie laureatów konkursu „Pamięć o Żołnierzach Wyklętych”  z Wojewodą Świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem i Naczelnikiem Delegatury IPN Dorotą Koczwańską - Kalitą. 

 

Zadaniem konkursu, zorganizowanego przez Kielecką Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej i Wojewodę Świętokrzyskiego było wykonanie kartki pocztowej poświęconej tematyce Żołnierzy Wyklętych. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z regionu świętokrzyskiego. Praca mogła przedstawiać pojedyncze wydarzenie, postacie, symbole oraz osobistą refleksję nad tematem konkursu, ukazane   w artystycznej formie. Głównym celem konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat członków podziemia niepodległościowego. 

W konkursie wzięło udział 120 uczniów województwa świętokrzyskiego, wśród których było 11 uczniów naszej szkoły.

Miło nam było usłyszeć, że dwie nasze uczennice zostały wyróżnione za swoje prace – Martyna Kupis z klasy IV I Sara Pajdo z klasy VIIIb. Na uroczyte zakończenie zostały zaproszone wraz z rodzicami i obdarowanenagrodami od organizatorów.

Serdecznie GRATULUJEMY Martynie i Sarze oraz Pani Urszuli Glijer, która koordynowała konkurs w naszej szkole!

 

 

 

SARA PAJDO Z KLASY VIII B

 

 

 

 

Dzień Patrona / Dzień Dziecka

 
Ze względu na panujacy reżim saniatarny nie mogliśmy obchodzić tradycyjnie Świeta Patrona, organizując akademię środowiskową i zapraszając gości. Zdecydowaliśmy więc, że w tym roku połączymy obchody Dnia Patrona z obchodami Dnia Dziecka, i, pomimo, że poczatkowo wydawało nam się to nie do pogodzenia, to efekt finalny pozytywnie zaskoczył wszystkich.
Obchody Dnia Patrona rozpoczęliśmy od uczczenia pamięci naszych Patronów i wszystkich Tych, którzy byli ważni dla naszej szkolnej społeczności. W przeddzień naszej uroczystości w miejscach pamięci narodowej oraz na grobach nauczycieli, którzy pracowali kiedyś w naszej szkole złożyliśmy symboliczne wiązanki i zapalili znicze. "Ogniki pamięci" zapłonęły przy obelisku na Górze Św. Barbary, obelisku we Wzdole Rządowym, pomniku prz szkole, zbiorowej mogile mieszkańców Wiącki i Kapkazów oraz mieszkańców Klonowa, na mogile kpt. Adama Szfarcenberga-Czernego, ks. Cybulskiego, ks. Lipińskiego, ks. Drygasa, kierownika J. Kozłowskiego, rodziny Jarosów, na grobach zamrłych nauczycieli - p. Róży Szafraniec, p. Marii Szabla, p. Aleksandry Biskup, p. Elżbiety Świetlik, p. Barbary Derela, p. Rozalii Wójcickiej, p. Edwarda Dziób.
1 czerwca w naszej szkole nie było zajęć dydaktycznych, ale każda klasa wraz z wychowawcami oraz uczącymi ich nauczycielami wykonywała przydzielone zadania. Uczniowie uczyli się więc śpiewać partyzanckie piosenki, rysowali plakaty o patriotycznej tematyce oraz czytali teksty literackie związane z Patronem - Oddziałem AK "Wybranieccy". Prezentacja przygotowana przez pana Piotra Kitę przybliżyła wszystkim historię "Wybranieckich".
Podsumowaniem tych wpólnych działań było spotkanie całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej. Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi uczniowie z kl. 1-3, którzy zaśpiewali hymn naszej szkoły, a potem, wspólnie z Panem Dyrektorem, recytowali wiersz "Kto ty jesteś?". Następnie uczniowie z kolejnych klas z dumą pokazywali swoje plakaty, z radością śpiewali ze swoimi nauczycielami piosenki o tematyce patriotycznej oraz czytali wspomnienia partyzantów z oddziału "Wybranieckich".
Wszyscy uczniowie dostali w tym dniu również małe upominki od Pana Dyrektora - były to słodkie lizaki.
To Święto Patrona było dla naszych uczniów piękną lekcją historii i patriotyzmu, pokazało, że razem możemy wiele, że jesteśmy wspólnotą, która dba o to, co było, ale potrafi też pokazywać ten nasz współczesny, codzienny patriotyzm.
 

 

 

Kocham Cię, Mamo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nauka hybrydowa kl. 4 - 8 w dn. 17 - 28 maja 2021r.

 

Dyrektor Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym informuje, że w dn. 17 - 28 maja 2021r. nauka w kl. 4- 8 odbywać się będzie w sposób hybrydowy wg. następujacego porządku:

- 17, 18, 19, 20 maja – kl. 7a, 7b, 7c, 8a, 8b – nauka stacjonarna w szkole
- 17, 18, 19, 20 maja – kl. 4, 5, 6a, 6b – nauka zdalna
- 21, 24, 28 maja – kl. 4, 5, 6a, 6b – nauka stacjonarna w szkole
- 21, 24, 28 maja – kl. 7a, 7b, 7c, 8a, 8b – nauka zdalna

 

Uczniowie kl. 1-3 uczą się nadal stacjonarnie.

 

Przypominamy również, że w dniach 25, 26, 27 maja 2021r. przeprowadzony będzie Egzamin Ósmoklasisty. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów kl. 1-7.

 

Harmonogram pracy w dn. 17-28 maja 2021r. znajduje się też w kalendarzu na stronie głównej.

Dyrekcja Zespołu Szkół we Wzdole

 

Podstawa prawna:

  • Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

 

Gminny Konkurs Recytatorski

W dn. 28 kwietnia rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Recytatorski pt. "Wiersze poetów Doliny Wilkowskiej".

Konkurs, jak co roku, organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Świetej Katarzynie.

 

Miło nam poinformować, że II miejsce w tym konkusie zajęła uczennica naszej szkoły z klasy 3b - Michalina Gołąbek

Wyróżnienie otrzymał Mikołaj Łapka - uczeń klasy 3a.

 

Młodym Artystom serdecznie GRATULUJEMY!


 

Co świętujemy 3 maja?

2021-04-30

 

Dziś  narodowe obchodzimy święto,
dzień ogłoszenia ustaw przesławnych,
prowadź dalej pracę poczętą,
na wzór tych przodków, praojców dawnych.
Na wzór ich swym życiem świadczyć będziemy,
że Polska nie zginęła, że żyje.
O zgodę i szczęście walczyć pragniemy,
niech dzwon wolności zawsze nam bije.

 

3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulująca organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli.

 

Sejm Czteroletni 

 

Polska niemal od początku XVIII w. była państwem niesuwerennym. Z tego, że uzależniona od wschodniego sąsiada Rzeczpospolita jest słaba, a jej ustrój wymaga naprawy, zdawano sobie sprawę już w latach 20. XVIII w.

Na potrzeby przemian wskazywali król Stanisław August Poniatowski oraz familia Czartoryskich, jednak kiedy wbrew stanowisku Rosji próbowali te reformy przeforsować, Polska zapłaciła za to pierwszym rozbiorem.

Społeczeństwo miało dość rosyjskiej hegemonii

Z doświadczenia rozbioru Poniatowski wyciągnął wniosek - nie może kolejny raz narazić Rzeczypospolitej na gniew Katarzyny II. Z reform nie zrezygnował, ale chciał ich dokonywać za zgodą carycy. Polityczne plany króla dotyczące sojuszu z Rosją rozmijały się jednak z nastrojami społeczeństwa, które miało dość rosyjskiej hegemonii, a skonfederowany sejm stał się widownią nastrojów antyrosyjskich, podsycanych dodatkowo przez Prusy.

Caryca, prowadząc wojnę z Turcją i Szwecją, udawała obojętność wobec działań Warszawy, co dało sejmowi możliwość czteroletniej działalności.

Sejm Czteroletni rozpoczął obrady w 1788, jednak dopiero latem 1790 r. wprowadzono do sejmu sporządzony w duchu ideologii republikańskiej projekt nowej konstytucji autorstwa Ignacego Potockiego. Osłabiał on władzę króla, czynił bezsilnym rząd, a sejmowi kazał tworzyć ustawy z większości instrukcji poselskich, hegemonem z kolei miały być sejmiki. Projekt likwidował także wolną elekcję i ustanawiał tron dziedziczny. Dyskusja w kwestii sukcesji ożywiła dawne obawy przed monarchą do tego stopnia, że pozostającym w sejmie klientom wrogich mu magnatów udało się nie dopuścić do sukcesji - zgodzono się jedynie na elekcję następcy za życia Stanisława Augusta.

Skompromitowana koncepcja

W listopadzie odbyły się sejmiki poselskie. Znaczące zwycięstwo wyborcze odniósł Stanisław August, który odzyskał w parlamencie większość, natomiast koncepcja Potockiego dotycząca rządzenia Rzecząpospolitą została przez sejmiki skompromitowana. W tej sytuacji 4 grudnia Potocki poprosił Stanisława Augusta o napisanie nowego projektu konstytucji.

W trakcie tego spotkania ustalono, że projekt konstytucji będzie przygotowany w sekrecie pod kierunkiem króla, a następnie przedstawiony sejmowi w całości do zatwierdzenia.

Prace toczyły się na Zamku Królewskim w bardzo wąskim gronie, wymieniającym się kolejnymi wersjami projektu. Do grona oprócz Stanisława Augusta i Ignacego Potockiego należał marszałek koronnej konfederacji sejmowej Stanisław Małachowski, wpływowy publicysta ksiądz Hugo Kołłątaj i zaufany króla - poseł krakowski Aleksander Linowski. Pomiędzy Potockim a Poniatowskim pośredniczył Włoch Scipione Piattoli, sekretarz króla.

 

 

Przebieg sesji był wyreżyserowany. 3 maja 1791 r., po otwarciu obrad sejmowych, odczytano odpowiednio dobrane depesze dyplomatyczne, z których wynikało, że Polsce grozi kolejny rozbiór. Ignacy Potocki zwrócił się do króla, aby "odkrył widoki swoje ku ratowaniu ojczyzny". Stanisław August odparł, że otrzymał projekt ustawy rządowej, nie ujawniając jej autora. Gdy tekst odczytano, wzbudził on wiele głosów sprzeciwu. Oponenci, którzy byli jednak w mniejszości, nastawali zwłaszcza na artykuł o dziedziczności tronu.

 

 

Przed Zamkiem Królewskim obstawionym przez dowodzone przez księcia Józefa Poniatowskiego oddziały garnizonu warszawskiego już od wczesnego ranka 3 maja gromadził się rozentuzjazmowany tłum, gotów w razie potrzeby ratować Konstytucję przed jej przeciwnikami.

Sesja trwała siedem godzin. Uchwalenie Ustawy Rządowej udało się przeforsować przez aklamację, a król uroczyście zaprzysiągł konstytucję.

Zdawano sobie sprawę z podniosłości tego czynu. Sejmujący mieli przekonanie, że ratują państwo przed upadkiem. Po przyjęciu Konstytucji udano się do pobliskiej kolegiaty św. Jana, aby odśpiewać "Te Deum laudamus".

 

 

Co wniosła konstytucja

Konstytucja była przełomowa z wielu punktów widzenia. Umożliwiła sprawne działanie sejmu, z którego wyrugowano "liberum veto", wprowadzono głosowanie większością, a decyzje sejmu nie mogły być kwestionowane przez sejmiki. Stworzyła sprężystą władzę wykonawczą z rządem zwanym Strażą Praw i "niemalowanym" (realnie, a nie tylko formalnie działającym) królem na czele, przyjmując monteskiuszowski trójpodział władzy. Sukcesja tronu zastąpiła wolną elekcję. Ustawa Rządowa rozszerzyła również podmiot polskiej demokracji - mieszczanie, choć nie stanowili osobnej izby parlamentu, zyskali realny wpływ na ustawodawstwo przez swoich "ablegatów". Chłopów uznano za integralną część narodu i "najdzielniejszą kraju siłę". Władza sądownicza pozostawała oddzielna od ustawodawczej i wykonawczej.

Konstytucja traktowała religię rzymsko-katolicką jako panującą, jednak wszystkim innym wyznaniom zapewniała również tolerancję. Naród, uznany za hegemona, choć nie cały, jednak miał wpływ na rządy.

Na szczególną uwagę w sprawach społecznych zasługuje artykuł o miastach królewskich. Mieszczanie otrzymali bowiem najważniejsze przywileje przysługujące dotąd tylko szlachcie, takie jak prawo nietykalności osobistej i majątkowej, prawo nabywania dóbr ziemskich, dostęp do niemal wszystkich stanowisk oraz realny udział we władzy, pełną autonomię administracyjną i sądową w miastach.

Sygnały z zagranicy

Wielka reforma została zniweczona już w połowie 1792 r. Było to związane z militarną interwencją Rosji, wezwaną przez konserwatywną opozycję w formie konfederacji targowickiej.

Po upadku Rzeczypospolitej Konstytucja 3 maja stała się symbolem wielkich dokonań i dowodem na to, że można było stworzyć silne, sprawne i nowoczesne państwo. Jej legenda pobudzała do walk o jego odrodzenie przez cały okres zaborów. Polacy dzięki przyjęciu Konstytucji 3 maja odzyskali poczucie własnej wartości i szacunek dla swego politycznego dziedzictwa. W latach niewoli były to ważne czynniki wzmacniające wolę walki o odzyskanie państwowości.


 

Powrót uczniów klas 1-3 do szkoły

2021-04-29

Dyrekcja Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym zgodnie z Rozporządzeniem MEiN z dn. 29.04.2021r. informuje, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowowych zasad bezpieczeństwa od 5 maja br. uczniowie klas I-III naszej szkoły wracają do nauki stacjonarnej w szkole.

Harmonogram dowozów i odwozów uczniów obowiązujący od 5 maja znajduje się w zakładce Praca Szkoły oraz na Dzienniku Elektronicznym.

 

Podstawa Prawna:

Rozporządzenie MEiN z dnia 29 kwietnia 2021r. w sprawie czasowego ograniczenia finkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przedzciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Rozporządzenia wchodzi w życie z dniem 3 maja 2021r.

 

 

 

Praca Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym w dniu 04.05.2021 r.

2021- 04 - 29

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 3/2020/2021 Dyrektora Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym dzień 04.05.2021r. (wtorek) w Szkole Podstawowej jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych - uczniowie nie mają zarówno stacjonarnych jaki i zdalnych zajęć.

Samorządowe Przedszkole we Wzdole Rządowym (dzieci 3,4,5 i klasy "0a" oraz "0b") w tym dniu pracuje zgodnie z obowiązującym Planem zajęć.

W tym dniu świetlica szkolna nie pracuje.

Szczegółowy plan dowozów uczniów w tym dniu znajdje się w Informacjach na Dzienniku Elektronicznym.

 

„Przywróćmy naszą Ziemię” – obchody Dnia Ziemi

 

Dzień Ziemi przypada co roku na 22 kwietnia, ale w naszej szkole w tym roku świętowaliśmy go dzień później.

W ubiegłych latach zwykle z okazji Dnia Ziemi organizowaliśmy wyjścia w teren, porządkowaliśmy teren wokół szkoły, zbieraliśmy śmieci.

W tym roku musiało być inaczej. Hasło tegorocznego Dnia Ziemi – „Przywróćmy naszą Ziemię” nawiązuje do tego, na co wszyscy czekamy – żeby ta nasza Ziemia znów była taka jak dawniej.

Wiemy też, że bez naszego zaangażowania i świadomości ekologicznej najmłodszych pokoleń nasza planeta zginie.

Stąd pomysł na zorganizowanie Dnia Ziemi, pomimo pracy zdalnej.

Dziś w naszej szkole wszyscy uczniowie ze swoimi wychowawcami i nauczycielami rozmawiali na tematy związane z ekologią i ochroną przyrody.

Maluchy z klas 1-3, z wypiekami na twarzy, wirtualnie krążyły po tajemniczym eskape room-ie wykonując przy tym różne zadania związane z ekologią. Następnie musieli wykonać „ekologiczne” zadania, np. sprawdzić czy gdzieś nie świeci bez potrzeby jakaś żarówka, czy kran nie przecieka, czy może mają jeszcze jakieś zabawki, którym by można nadać drugie życie. Na zakończenie wszyscy musieli wykonać kartkę z okazji Dnia Ziemi.Starsi uczniowie spotykali się w grupach on-line z nauczycielami biologii, geografii, chemii lub fizyki i oglądali przygotowane przez nich prezentacje, plansze i inne materiały. Mieli przy tym okazję, aby porozmawiać ze swoimi nauczycielami i wychowawcami na temat tego jak oni sami i ich rodziny dbają o środowisko. W drugiej części dzieci z klas 4-5 miały za zadanie wyjść z domu i zrobić zdjęcie, któremu mogliby nadać tytuł „Jaki piękny jest ten świat”. Młodzież z klasy 6a i 6b robiła zdjęcia, które miały pokazać pozytywne i negatywne oddziaływania człowieka na nasze środowisko. Natomiast uczniowie z klas 7a, 7b i 7c przygotowywali prezentacje, w których pokazywali jak oni sami dbają lub mogą dbać o nasze środowisko.

Uczniowie klasy 8a i 8b, z racji tego, że najstarsi, najbardziej świadomi i zaangażowani w tematy związane z ochroną środowiska mieli dziś możliwość udziału w Debacie Ekologicznej z udziałem Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn, Pana Dariusza Skiby. Wybór takiego Gościa nie był przypadkowy – przecież nikt inny nie wie więcej o tym, co „tu i teraz” niż Włodarz naszej gminy. A mówiąc „Ziemia” możemy myśleć globalnie, ale przede wszystkim powinniśmy myśleć lokalnie, o tym otoczeniu i środowisku, w którym żyjemy. Debata, ze względu na pandemię, odbyła się oczywiście on-line. W spotkaniu uczestniczył również Pan Dyrektor, Roman Pytel.

Pan Burmistrz opowiedział młodzieży, o tym, co w naszej gminie już się zadziało, jeśli chodzi o ochronę środowiska oraz o tym jakie są plany na przyszłość. Uczniowie dowiedzieli się dużo na tematy związane z uzdatnianiem wody, kanalizacją, problemem z utylizacją azbestu, ochroną przyrody, energią odnawialną.

W drugiej części uczniowie mieli możliwość zadawania pytań Panu Burmistrzowi. Czas tak szybko upłynął podczas tego spotkania, że wszyscy żałowaliśmy, że nie możemy podyskutować dłużej.

Pan Burmistrz obiecał młodzieży, że, jeśli za rok będą już normalne warunki do spotkań, to chętnie wybierze się z nami na sprzątnie tej naszej „lokalnej Ziemi”.

Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi za tą nietypową i ciekawą lekcję, którą z pewnością zapamiętamy na długo.

Młodzież klas ósmych, po zakończonej debacie również dostała jeszcze zadanie do wykonania. W grupach pięcioosobowych, przy wsparciu swoich nauczycieli, wykonywali prezentacje, plakaty oraz ankiety na tematy związane z ekologią i ochroną środowiska.

Podczas tych trzech godzin, które przeznaczyliśmy w szkole na świętowanie Dnia Ziemi padło wiele ważnych słów, zrobione zostało dziesiątki zdjęć, slajdów, rysunków. Możemy powiedzieć, że nasze świętowanie było „owocne” – nie tylko ze względu na te wszystkie materiały, które uczniowie stworzyli, i z których teraz inni będą mogli korzystać, ale przede wszystkim dlatego, że w każdym, kto uczestniczył w tym przedsięwzięciu zostanie ślad i przekonanie, że naszą Ziemię możemy „przywrócić” do normalności tylko wtedy, gdy będziemy o nią dbać.


 

 

Zasady pracy Szkoły Podstawowej we Wzdole od 26 kwietnia br.

 

W związku ze stopniowym znoszeniem ograniczeń związanych z pandemią covid-19, od dnia 26. 04. 2021r. do 02. 05. 2021r. zajęcia uczniów klas 1-3 będą prowadzone w szkole w sposób hybrydowy, według następującego harmonogramu:

klasy 1 i 2

Poniedziałek – nauka stacjonarna (zajęcia w szkole)

Wtorek – nauka zdalna

Środa – nauka stacjonarna (zajęcia w szkole)

Czwartek – – nauka zdalna

Piątek – nauka stacjonarna (zajęcia w szkole)

klasy 3a i 3b

Poniedziałek – nauka zdalna

Wtorek – nauka stacjonarna (zajęcia w szkole)

Środa – nauka zdalna

Czwartek – nauka stacjonarna (zajęcia w szkole)

Piątek – nauka zdalna

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19


PROMUJEMY TALENTY I PASJE… bo szkoła to coś więcej niż tylko nauka…

„Zawsze kieruj się swoimi pasjami.

Nigdy nie zadawaj sobie pytania, czy to jest realistyczne, czy nie”

Deepak Chopra

Od 12.04.2021r. z wielką przyjemnością rozpoczynamy cykl prezentacji umiejętności i pasji naszych uczniów. Projekt ma na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Relacje z projektu umieszczane będą na bieżąco na stronie szkoły na facebooku

https://www.facebook.com/SPWzdol

Jako pierwsi zaprezentują się uczniowie klasy czwartej, a zaraz za nimi następne klasy, które już pewnie z niecierpliwością czekają na możliwość pokazania swoich pasji i talentów.

Oj będzie się działo…

Trzymamy kciuki i gorąco kibicujemy!!!


Przedłużenie nauki zdalnej do 18 kwietnia

Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii przedłużone jest czasowe ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych do dnia 18 kwietnia.

Tak jak dotychczas, ograniczona zostaje praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Podstawa prawna:

DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA

Co roku , od 1950 r. w dniu 7 kwietnia , w rocznicę powstania WHO – Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.

W tym dniu 7 kwietnia obchodzimy również Dzień Służby Zdrowia. Jest to dzień szczególny, w którym  wszyscy ci, którzy są pracownikami:

– zakładów opieki zdrowotnej,

– szpitali, 

– przychodni,

– aptek i innych instytucji służących naszemu zdrowiu,

obchodzą swoje święto.

Im to składamy w tym dniu najlepsze życzenia dziękując jednocześnie za wszystko co dla nas robią.

 Dziękujemy…..

Bez względu na to jaką trzcionką pisane jest słowo  ,,ŻYCIE”, jego wartość jest bezcenna, a potęga miłości ukrywa się w pokornym, skrytym służeniu drugiej osobie.

Słowa, które tutaj piszemy nie są w stanie przekazać ogromnej wdzięczności za serce włożone w opiekę i ratowanie naszego zdrowia, szczególnie w obecnym, trudnym dla nas wszystkich czasie, gdy świat opanowała pandemia – Covid 19……DZIĘKUJEMY!!!!!

 

Dziecięcej radości opromieniającej świat…

„Dzieci na Wielkanoc są inne niż zazwyczaj,

W dzieciach na Wielkanoc jest moc tajemnicza,

Dzieci na Wielkanoc

Wstają bardzo rano

I pytają: – Dlaczego dzwony tak głośno krzyczą?

(…)

Ty dzieciom na Wielkanoc odpuść wszystkie winy:

Że rozlały atrament, że zbiły słoiki –

Gdy tak smacznie śpią nocą,

Nie dziw, że we dnie psocą,

Że wciąż w ruchu są, jak małe listeczki brzeziny.

(…)

Widzisz, ten świat jest wciąż niedoskonały:

Jednym ciągle zbyt groźny, innym wciąż zbyt mały –

Ale wiedz: ciemne drogi,

Troski, trudy i trwogi –

Że dzieci, zawsze dzieci w nim opromieniały.”

(Konstanty Ildefons Gałczyński)

Na ten ŚWIĄTECZNY, WIELKANOCNY CZAS – dziecięcej radości opromieniającej świat, serdecznych rodzinnych spotkań.

Niech atmosfera Wielkiej Nocy będzie pełna szczególnej radości i pokoju, zgody i pojednania, otwarcia na potrzeby innych. 

Optymistycznego spojrzenia w przyszłość z nadzieją na lepsze jutro dla całej naszej SZKOLNEJ SPOŁECZNOŚCI

Uczniowie klasy 5, wraz z wychowawczynią, Panią Małgorzatą Tusznio-Lech oraz Księdzem Tomaszem Równickim, przygotowali prezentację. Jesteśmy przekonani, że pięknie wprowadzi nas ona w ten świąteczny czas, który jest przed nami.

Miłego oglądania

https://sway.office.com/QGGmHRHRHoUS03II?ref=Link

 

Wszyscy kochamy wiosnę :)

Wszyscy kochamy WIOSNĘ, bo to wraz z jej nadejściem przyroda budzi się do życia, a świat z dnia na dzień staje się coraz weselszy i bardziej kolorowy. Słońce zaczyna królować na niebie, a ptaki rozweselają nasze dni cudowną muzyką.

21 marca wypadł w tym roku niedzielę, dlatego uczniowie i nauczyciele zaprosili wiosnę do swoich klas i na zajęcia zdalne już w piątek-19 marca. Na jej przyjście nasi najmłodsi uczniowie z klas 0-III przygotowali się doskonale. Wspólnie ze swoimi Wychowawczyniami przepięknie udekorowali drzwi swoich sal kolorowymi wiosennymi kwiatami wykonanymi z papieru i bibuły. Tego dnia wszyscy przyszli do szkoły ubrani na zielono. Tradycyjne lekcje zastąpiły zabawy, a także piosenki i wierszyki o Pani Wiośnie.

Nasi zerówkowicze pod opieką swoich Pań, w towarzystwie Marzanny odbyli krótki spacer po placu szkolnym.

Wiosna nie zapomniała również o naszych starszych uczniach z klas IV – VIII, którzy niestety, ze względu na zdalne nauczanie nie mogli spotkać się z nią w szkole. 19 marca był dla nich dniem pełnym „ulg edukacyjnych „.

W piątek nauczyciele nie stawiali złych ocen, nie odpytywali, nie robili kartkówek ani sprawdzianów…

Podsumowaniem tego miłego dnia, były dwa wiosenne konkursy – plastyczny: „Przyszła do Nas Pani Wiosna!” – dla uczniów z klas 0-III oraz fotograficzny: „Witaj Wiosno!” – dla uczniów z klas  IV – VIII.

Okazało się, że mamy wśród swoich uczniów wielu znakomitych malarzy i fotografów. Jury w składzie: Pani Justyna Sikora, Pani Justyna Pielas, Pani Teresa Lipiec, Pani Anna Strachowska, Pani Teresa Belicka w konkursie: „Przyszła do nas Pani Wiosna!” przyznało następujące miejsca:

– w klasach 0-I:

I miejsce – Ziomek Stanisław (kl.1a)

II miejsce – Kisiel Marcel (kl.1a)

III miejsce -Jurek Zuzanna (kl. 1a)

-w klasach II-III

I miejsce – Ślusarczyk Wojciech (kl. 3b)

II miejsce- Babiarz Antonina (kl. 2a)

III miejsce – Bracha Jakub (kl. 3b).

Jury konkursu fotograficznego w składzie: Dyrekcja (Pani Lidia Barwicka, Pani Justyna Sikora, Pan Roman Pytel), Pani Alicja Łapka, Pani Edyta Linek przyznało trzy pierwsze miejsca za najpiękniejsze fotografie wiosenne następującym osobom:

I miejsce – Maja Ledwójcik (kl. 6b), Adrian Kisiel (kl. 8a);

II miejsce – Zuzanna Ksel (kl. 7a), Zuzanna Lipka (kl. 7b);

III miejsce – Otylia Jędrzejczyk (kl. 7b).

Pamiątkowe dyplomy i nagrody niespodzianki zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

Zawieszenie pracy stacjonarnej przedszkoli do 11 kwietnia

Informujemy, że od 29 marca do 11 kwietnia 2021r. ograniczona zostanie praca stacjonarna Samorządowego Przedszkola we Wzdole Rządowym oraz oddziałów klas „0” w Szkole Podstawowej.

Ograniczenie to, zgodnie z Rozporządzeniem MEiN z dnia 26 marca 2021r., będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.

Kontakt wychowawców z Rodzicami oraz Wychowankami przedszkola oraz klas „0” odbywać się będzie poprzez dziennik elektroniczny.

Dyrekcja Zespołu Szkół we Wzdole

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Zdalne nauczanie od 22.03.2021r. dla uczniów kl. 1-3

Zgodnie z decyzją MEiN informujemy, że od poniedziałku, tj. 22 marca do 9 kwietnia 2021r. zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej we Wzdole Rządowym zostają zawieszone.

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przechodzą na naukę w trybie zdalnym. Zajęcia zdalne będą prowadzone wg obowiązującego tygodniowego planu zajęć.

Świetlica szkolna pracuje bez zmian.

Samorządowe Przedszkole we Wzdole Rządowym prowadzi zajęcia wg dotychczasowego Planu zajęć.
Dowozy i odwozy dzieci z klas: 0 „a” i 0 „b” – obowiązuje poniższy Harmonogram:
Rozkład jazdy autobusu szkolnego od 22.03.2021 r.

Przywóz
Autobus I
Kurs nr 1
Siekierno Podmieście 7.12 – Siekierno Przedgrab 7.15 – Siekierno 7.18 – Podmielowiec 7.21 – Kamionka 7.24 – Skorucin 7.27 – Ściegnia I 7.30 – Ściegnia II 7.34 – Hucisko 7.40 – Wiącka Dół 7.47 – Wiącka Wygon 7.50 – Wzdół Rządowy Wygon 7.53 – Wzdół Rządowy (Witkowski) 7.57 – Wzdół 8.00
Odwóz
Kurs nr 2
Wzdół 12.45 – Wzdół Rządowy (Witkowski) 12.48 – Wzdół Rządowy Wygon 12.51 – Wiącka Wygon 12.55 – Wiącka Dół 12.58 – Hucisko 13.05 – Ściegnia II 13.12 – Ściegnia I 13.15 – Skorucin 13.18 – Kamionka 13.21 – Podmielowiec 13.24 – Siekierno 13.27 – Siekierno Przedgrab 13.30 – Siekierno Podmieście 13.33

 

Witaj wiosno!!!!

W związku z wiosną, która zbliża się do nas wieeeeeelkimi krokami, nasz Szkolny Samorząd ogłasza konkurs na „wiosenne” zdjęcie

Zdjęcia można umieszczać na padlecie.

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe – niespodzianki.

Dla wyróżniających się prac przewidujemy super oceny z plastyki oraz pozytywne uwagi za angażowanie się w życie szkoły.

Powodzenia!

 

8 MARCA – dzień, w którym pamiętamy o wszystkich kobietach

 

Spotkanie z Policjantem

 

        W dniu 18.02.2021r. nasza szkoła gościła przedstawiciela Komendy Policji w Bodzentynie, aspiranta sztabowego pana Rafała Dekla. Tematem spotkania z uczniami klas 1-3 naszej szkoły było ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo w kontaktach z osobami nieznajomymi.”

        Pan aspirant przedstawił prezentację na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, wyjaśnił uczniom jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu pieszym. Pan aspirant wytłumaczył dzieciom, dlaczego należy unikać kontaktu z osobami nieznajomymi. Uczniowie mogli dowiedzieć się także jakie mogą być konsekwencje przyjmowania lizaków, cukierków oraz innych upominków od osób nieznajomych.

        Pan aspirant odpowiadał na wiele pytań zadawanych przez uczniów, wyjaśniając zasady bezpiecznego poruszania się pieszych oraz opowiadając o pracy policjanta. Dzieci pożegnały policjanta gromkimi brawami i zaprosiły na kolejne spotkanie.

 

Walentynki 2021

 

Walentynki, walentynki – dla chłopczyka i dziewczynki! 

– „Miłością trzeba się opiekować, tak jak swoim dzieckiem żeby się nie zaziębiło, nie zwariowało, nie zgubiło się, nie rozchorowało, nie zobojętniało.” 

 – ks. Jan Twardowski 

 

            Walentynki to międzynarodowe święto obchodzone 14 lutego. Jego początki sięgają  średniowiecza. Patronem tego wyjątkowego dnia jest św. Walenty. Jak głosi jedna z legend trafił on  do więzienia tuż po tym, jak sprzeciwił się cesarskiemu dekretowi, który to zakazywał legionistom  żenić się w wieku 18 – 37 lat. Tam, zakochał się w niewidomej dziewczynie. Niewiasta, dzięki jego  silnej miłości odzyskała wzrok. 

W Polsce Walentynki zyskały popularność dopiero w latach 90. XX w., szybko przyjęły się  do kultury naszego kraju. 

W Szkole Podstawowej we Wzdole Rządowym corocznie działała poczta walentynkowa. Do „Walentynkowej Skrzyni” uczniowie wrzucali „swoje walentynki”, które później trafiały  do adresatów. W tym roku było nieco inaczej…

Tradycyjne kartki walentynkowe zastąpiły życzenia online, które można było zamieścić dzięki  Padletowi. Wystarczyło jedynie „kliknąć” w podany link i umieścić swój „walentynkowy wpis”. Na korytarzach klas 4 – 8 tym razem nie mienił się czerwony kolor. Na szczęście, mamy w szkole  naszych najmłodszych. W miarę możliwości, próbowaliśmy zaangażować ich w obchody „Święta  zakochanych klasy 1 – 3”. 

Nasi milusińscy, pod okiem swoich wychowawczyń, na lekcjach plastyki wykonali przepiękne  kartki walentynkowe, które w piątek (12 lutego) zaprezentowali sobie nawzajem. Ten ostatni dzień  szkolnego tygodnia okazał się naprawdę jednym z wyjątkowych dni w naszej szkole. Uczniowie  przybyli tego dnia ubrani w przepiękne czerwone stroje. Na korytarzu klas 1 – 3 zagościł kolor czerwony. Zwisające balony i przystrojone serduszkami  drzwi i okna wyglądały naprawdę zjawiskowo. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie miło spędzali czas,  bawiąc się w karaoke przy piosence „Roses are red”. Było bardzo miło tego dnia, o czym  świadczyła radość naszych najmłodszych uczniów z klas 1 – 3.

 

 

WALENTYNKI, WALENTYNKI….listy, serca, upominki :)

 

 

Wszyscy, którzy chcą przy okazji Walentynek pokazać jak bardzo kogoś lubią, mogą skorzystać z naszej szkolnej „poczty” walentynkowej

Klikając w poniższy link znajdziemy się na stronie, gdzie możemy zostawić nasze życzenia.

 

KLIKNIJ W PONIŻSZY LINK

https://tiny.pl/rpg11

 

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022

 

Informujemy, że zostały ogłoszone terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

Najważniejsze informacje

  • Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.
  • Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.
  • Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.
  • Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.
  • W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
  • W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021 r.
  • Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontynuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
  • Ogłoszony harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające (o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).
  • W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające wg ustalonych terminów
  • Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
  • Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).

Dzień Babci i Dziadka

 

Życzenia dla Babci i Dziadka muszą być wyjątkowe – tak jak wyjątkowe są to osoby w życiu dzieci, tych małych i tych już całkiem dorosłych.

W tym roku nie możemy osobiście, w murach naszej szkoły, podziękować tym Wyjątkowym Osobom za to wszystko, co dzięki nim już dostaliśmy i co na co dzień dostajemy.

Uczniowie klasy 3a i 3b przygotowali piękne niespodzianki dla swoich Babć i Dziadziusiów. Mamy nadzieję, że sprawią tym przyjemność nie tylko swoim, ale wszystkim Kochanym Babciom i Dziadkom.

Prace wykonali uczniowie pod kierunkiem i z pomocą swoich wychowawczyń,

Pani Teresy Lipiec oraz Pani Agaty Pytel.

 

POWRÓT UCZNIÓW KLAS 1-3 DO SZKOŁY

 

Informujemy, że, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021r, od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej.

Przypominamy również, że zajęcia szkole nadal odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Aktualne godziny dowozu i odwozu uczniów umieszczone są w zakładce „Dla Rodziców”.

Prosimy również rodziców o telefoniczne potwierdzenie kontynuacji korzystania z obiadów przed dziecko (w przypadku dzieci, które do tej pory korzystały z obiadów).

Tel. do sekretariatu szkoły 41 312 02 09

Pozostali uczniowie, tj. kl. 4-8, kontynuują naukę w trybie zdalnym.

Plan lekcji nie uległ zmianie.

Szczegółowe wytyczne dotyczące obowiązujących procedur można znaleźć na stronie:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3

Dyrekcja Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym

Bóg się rodzi….

To właśnie tego wieczoru,
gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze,
przy stołach są miejsca dla obcych,
bo nikt być samotny nie może.

To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,
w serca złamane i smutne
po cichu wstępuje otucha.

To właśnie tego wieczoru
zło ze wstydu umiera,
widząc, jak silna i piękna
jest Miłość, gdy pięści rozwiera.

To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku.

 

Życzymy, żeby ten świąteczny okres był dla wszystkich wytchnieniem.

Zapomnijmy o naszych troskach. Doceńmy to co mamy. Uśmiechajmy się do siebie. Rozmawiajmy. Dajmy tym, którzy nas kochają to, co najcenniejsze – naszą obecność.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą czasem spokoju, szczęścia i radośc.

Niech Nowy Rok przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.

Dyrekcja Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym

 

Zaproszenie na konferencję poświęconą uczniowi z Zespołem Aspergera

 

Updated: 2020-12-01 — 12:54

 

Jak świętowaliśmy Dzień Niepodległości?

 

Uczniowie naszej szkoły mimo pandemii i zdalnego nauczania nie zapomnieli o 11 listopada – Narodowym Święcie Niepodległości.

10 listopada uczniowie klasy 2a, wszyscy ubrani w stroje o barwach narodowych, z radością przystąpili do nauki. Pamiętali także o „Mazurku Dąbrowskiego” i wywieszeniu biało-czerwonej flagi. Swoją patriotyczną postawą wyrazili hołd wszystkim tym, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny – Polski.

W klasie 5a uczniowie wykonali prace plastyczne pt. „Jesienny bukiet dla Niepodległej”.

Natomiast uczeń klasy 3a zrobił własnoręcznie flagę.

W klasie 7c uczniowie świętowali na słodko

Klasa 7b wykonała piękne kotyliony

Updated: 2020-11-26 — 12:10

 

Zmiany w organizacji pracy szkoły od 09 listopada 2020r

 

Szanowni Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele,

Dyrekcja Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym zgodnie z decyzją MEN informuje, że od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej we Wzdole Rządowym.

Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII naszej szkoły.

Oznacza to, że uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym wg obowiązującego do tej pory planu zajęć.

Jednocześnie informujemy, że w tym czasie w szkole będzie funkcjonowała świetlica szkolna.

Samorządowe Przedszkole we Wzdole Rządowym będzie pracowało bez zmian, czyli zajęcia będą odbywać się wg obowiązującego planu zajęć.

Przywozy i odwozy dzieci z klas „0” będą odbywały się wg poniższego Harmonogramu:

Rozkład jazdy autobusu szkolnego od 09.11.2020 r.
Przywóz
Autobus I
Kurs nr 1
Siekierno Podmieście 7.12 – Siekierno Przedgrab 7.15 – Siekierno 7.18 – Podmielowiec 7.21 – Kamionka 7.24 – Skorucin 7.27 – Ściegnia I 7.30 – Ściegnia II 7.34 – Hucisko 7.40 – Wiącka Dół 7.47 – Wiącka Wygon 7.50 – Wzdół Rządowy Wygon 7.53 – Wzdół Rządowy (Witkowski) 7.57 – Wzdół 8.00

Odwóz
Kurs nr 2
Wzdół 12.45 – Wzdół Rządowy (Witkowski) 12.48 – Wzdół Rządowy Wygon 12.51 – Wiącka Wygon 12.55 – Wiącka Dół 12.58 – Hucisko 13.05 – Ściegnia II 13.12 – Ściegnia I 13.15 – Skorucin 13.18 – Kamionka 13.21 – Podmielowiec 13.24 – Siekierno 13.27 – Siekierno Przedgrab 13.30 – Siekierno Podmieście 13.33

Dyrekcja Zespołu Szkół we Wzdole

 

Zmiany w funkcjonowaniu szkoły od 26.10.2020r.

 

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele.

Informujemy, że uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej od 26.10.2020r. (poniedziałek) przechodzą na naukę zdalną.

Nauka dla dzieci w Samorządowym Przedszkolu oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej pozostaje bez zmian.

Nie zmieniają się godziny dowozu uczniów. Odwozy uczniów będą się odbywać bezpośrednio po zakończonych zajęciach lekcyjnych.

Świetlica pracuje tak jak dotychczas. Na świetlicy nie będzie możliwości czekania na kolejny kurs autobusu. W przypadku, gdy dziecko przebywa na świetlicy po swoich skończonych zajęciach, odbiera je rodzic/opiekun.

Zajęcia w kl. IV-VIII odbywać się będą wg aktualnego planu lekcji.

Wszystkie zajęcia prowadzone będą na platformie MS Teams.

Godziny lekcji nie są zmienione. Frekwencja na zajęciach będzie sprawdzana.

Jeśli wystąpiły by problemy techniczne związane z połączeniem przez platformę, prosimy o telefoniczne poinformowanie sekretariatu.

W przypadku nieobecności ucznia na zajęciach prosimy rodziców o niezwłoczne zgłaszanie powodu nieobecności (najlepiej przez dziennik elektroniczny).

Wszelkie informacje i zmiany związane z funkcjonowaniem szkoły będą przekazywane poprzez dziennik elektroniczny oraz na stronie internetowej szkoły.

Dyrekcja Zespołu Szkół we Wzdole

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

Edukacja (stgr. … educatio) – ogół procesów i oddziaływań, których celem jest zmienianie ludzi, przede wszystkim dzieci i młodzieży.

Pojęcie edukacji jest związane z wychowaniem i z wykształceniem człowieka we wszystkich fazach rozwojowych.

 

14 października to Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu świętują ci, którzy są związani z działaniami na rzecz edukacji, czyli…..wszyscy  bo proces wychowania i wykształcenia człowieka trwa tak na prawdę przez całe życie i na jego przebieg mają wpływ wszyscy, z którymi się w naszym życiu spotykamy.

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół we Wzdole Rządowym przebiegał, jak zwykle, przyjemnie i radośnie.

Rada Rodziców w imieniu uczniów sprawiła nauczycielom słodką niespodziankę. Był nią tort, który smakował wyśmienicie.

Z oficjalnymi życzeniami oraz kwiatami u nauczycieli byli również przedstawiciele Samorządu Szkolnego.

Za pamięć, życzenia, uśmiech, życzliwość. – DZIĘKUJEMY!

Wszystkie dobre słowa, które usłyszeliśmy w tym dniu są dla nas bardzo ważne i na pewno dodadzą nam otuchy w codziennej pracy, w te trudne dla nas wszystkich dni.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół we Wzdole

 

 

 

 

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2020r na całym świecie obchodzony był X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy w poniedziałek, 5 października.

Znajomość tabliczki mnożenia to jedna z tych umiejętności, która towarzyszy nam na co dzień, i w szkole, i w życiu codziennym. Największą trudnością w jej nauce jest, że tu nie ma marginesu na błąd lub niedociągnięcie. Dlatego tak często wracamy do szlifowania działań pamięciowych na zajęciach lekcyjnych, ale również podkreślamy, że bez systematycznych powtórzeń w domu i na co dzień, takiej umiejętności i perfekcji nie da się uzyskać.

W poniedziałek, 5 października, zgodnie z założeniami obchodów tego dnia na całym świecie, do sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu biegłej znajomości tabliczki mnożenia stanęli wszyscy uczniowie z klas od 3 do 8.

Konkurs odbywał się na sali gimnastycznej, tak, aby zachować bezpieczeństwo i właściwe odległości.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia rozpoczął Pan Dyrektor, Roman Pytel. Pan Dyrektor oraz Pani Wicedyrektor, Lidia Barwicka w tym roku zajęli się sprawdzaniem prac uczniów. Nad organizacją konkursu czuwały, podobnie jak w ubiegłym roku, Pani Małgorzata Skrzypek – nauczycielka matematyki oraz Pani Justyna Sikora – Wicedyrektor, nauczycielka matematyki.

Do „przepytania” z tabliczki mnożenia stanęło w sumie 135 uczniów naszej szkoły. Uczniowie schodzili na salę gimnastyczną kolejno klasami i na rozwiązanie podanych przykładów mieli jedną minutę. Jak widać na zdjęciach uczniowie mieli pełną swobodę i mogli bezpiecznie, czasem w śmiesznych i nietypowych pozach, skupić się na zadaniu.

Okazało się, że spośród wszystkich piszących, tylko 47 uczniów (ok. 35%) zna tabliczkę perfekcyjnie. Tym uczniom serdecznie GRATULUJEMY!

A pozostałych zachęcamy, żeby kalkulatory, które podczas zdalnego nauczania stały się „przyjacielem” większości uczniów naszej szkoły, trafiły na półkę. Niech znowu wszyscy uruchomią ten najlepszy i niezawodny „kalkulator”, jakim jest nasz mózg

 

„Jestem wolny – nie uzależniam się”

 

„Jestem wolny – nie uzależniam się” – pod takim hasłem w naszej szkole w dniu 30 września 2020r. odbył się konkurs profilaktyczny zorganizowany przez opiekunów szkolnych organizacji – PCK i LOP dla uczniów klas VII i VIII wyróżniających się bogatą wiedzą z zakresu zdrowia i profilaktyki. W tym roku szkolnym ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią konkurs w tradycyjnej formie – pisemnej mógł odbyć się tylko na szczeblu szkolnym. Do konkursu przystąpiło 4 uczniów : Angelika Cieślik , Natalia Mendak, Kacper Szmalec, Julia Zaczkowska. Uczniowie zmierzyli się z niełatwymi zagadnieniami i pytaniami, jednak wyniki były zaskakująco bardzo wysokie, a poziom ich wiedzy wyrównany. Pod tym samym hasłem, ,„Jestem wolny – nie uzależniam się” , ale w innej formie, odbył się również konkurs plastyczny, w którym wzięła udział uczennica naszej szkoły Sara Pajdo z klasy VIII. Wykonana przez nią praca plastyczna została nagrodzona przez Rejonowy Zarząd PCK w Skarżysku – Kamiennej i można ją obejrzeć, jak i wiele innych prac konkursowych w Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Komunikat dotyczący organizacji inauguracji roku szkolnego 2020/2021

 

Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Uczniowie!

1 września 2020r. rozpoczynamy nowy rok szkolny. Mając na względzie nasze wspólne bezpieczeństwo musimy zrezygnować z uroczystej inauguracji i spotkania całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej.

Informujemy, że:

  1. Dowóz dn. 1.09.2020r odbywać się będzie wg harmonogramu z zeszłego roku szkolnego. Podczas dowozu uczniowie mają obowiązkowo założone maseczki.
  2. Noszenie maseczek obowiązywać będzie również uczniów w tzw. przestrzeni wspólnej, czyli na korytarzu, holu szkolnym i w szatniach.
  3. Do budynku szkoły wchodzą WYŁĄCZNIE uczniowie.
  4. Uczniowie klasy 1 wraz z rodzicami udają się bezpośrednio na salę gimnastyczną, wejściem bocznym. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego. Uczniowie na sali spotkają się  z wychowawcą i potem, już bez rodziców, przechodzą do swojej sali.
  5. Uczniowie, którzy przyjadą do szkoły autobusem szkolnym, bezpośrednio po przyjeździe przychodzą do szkoły, a następnie udają się do swoich sal lekcyjnych. W salach będą czekali na nich wychowawcy. Przydział sal nie ulega zmianom. Klasa 4 (uczniowie z byłej klasy 3a i 3b) mają przypisaną klasę historyczną (2 piętro, nowy budynek).
  6. Uczniowie, którzy do szkoły przychodzą pieszo lub będą przywiezieni przez rodziców/opiekunów, przychodzą na 8.10 (nie wcześniej) i udają się do swoich klas.
  7. Na spotkaniu z wychowawcami zostaną przekazane uczniom wszystkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania szkoły i obowiązujących procedur.

Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona w kościele parafialnym we Wzdole niedzielę, dn. 30.09.20r. o godz. 12.00.

Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację prosimy o śledzenie na bieżąco informacji umieszczanych na stronie szkoły oraz w dzienniku elektronicznym.

 

Dyrekcja Zespołu Szkół we Wzdole

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.