Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

II miejsce uczniów Szkoły Podstawowej we Wzdole Rządowym w eliminacjach powiatowych turnieju  „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

24 października 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej we Wzdole Rządowym uczestniczyli  w eliminacjach powiatowych XVII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, które odbyły się w Daleszycach. W zawodach uczestniczyło 11 drużyn z powiatu kieleckiego. Drużyny podzielone zostały na trzy grupy. Nasz zespół wylosował grupę drugą, w której spotkał się z zespołami S.P. Kostomłoty; S.P. Rudki; S.P. Chmielnik.

W pierwszym meczu zawodnicy naszej szkoły pokonali zespół S.P.
z Rudek 2: 0. W kolejnym meczu zawodnicy ze Wzdołu Rządowego zwyciężyli z zespołem z S.P. Chmielnik 2: 0. W ostatnim meczu S.P. we Wzdole Rządowym pokonała S.P. w Kostomłotach 4: 2, awansując
z pierwszego miejsca  w grupie do finału turnieju. W finale turnieju spotkały się zwycięskie zespoły z każdej z trzech grup. Zawodnicy ze Wzdołu Rządowego zagrali z zespołem z Daleszyc remisując 1:1.
W kolejnym meczu, mimo bardzo dobrej gry naszych zawodników, ulegliśmy zespołowi Wicher Kostomłoty 1: 2, ostatecznie zajmując drugie miejsce w turnieju. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tych zawodach, jako debiutanci, więc wynik jest jak najbardziej satysfakcjonujący.

Zespół Szkoły Podstawowej we Wzdole Rządowym wystąpił w następującym składzie: Filip Skowron, Kacper Makowski, Wiktor Gołębiowski, Mikołaj Gołąbek, Kacper Skarbek, Mikołaj Szmalec, Kacper Szmalec, Dominik Sokół, Dominik Durlej, opiekunem drużyny jest mgr Roman Pytel.