,,Sport to Zdrowie niech się każdy o tym dowie”.

W ramach tegorocznego,, XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin i XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich” na terenie boiska ,,Orlik” przy Zespole Szkół we Wzdole Rządowym odbyły się indywidualne zawody lekkoatletyczne oraz turnieje w mini piłkę nożną dziewcząt i chłopców kl.VI. W zawodach w lekkoatletyce uczestniczyło 119 uczniów Szkoły Podstawowej we Wzdole Rządowym. Startowali w trzech konkurencjach: biegu na 50 m, rzucie piłeczką palantową oraz biegu długim na 300 m. W turnieju w mini piłce nożnej udział wzięły zespoły dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Bodzentynie, Szkoły Podstawowej w Psarach oraz ze Szkoły Podstawowej we Wzdole Rządowym wraz ze swoimi opiekunami. Rywalizacje przebiegały w miłej atmosferze z zachowaniem zasad sportowej rywalizacji. Celem sportowych zmagań było promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia.

Updated: 2019-06-21 — 20:33