Wyjazd edukacyjny

Dnia  18 marca 2016r. uczniowie klasy I oraz IIIb gimnazjum wraz
w wychowawczyniami, p. Justyną Sikora i p. Edytą Linek wybrali się na wycieczkę edukacyjną.

W kinie Helios obejrzeli film  „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać”. Film jest opowieścią o Mieczysławie „Roju” Dziemieszkiewiczu, który
w 1945r., tak jak wielu mu podobnych – dziś nazywanych „Żołnierzami Wyklętymi”, staje do walki o wolną ojczyznę. Seans był piękną lekcją patriotyzmu i pozwolił poznać tą część naszych dziejów, o której do niedawna nie można było głośno mówić.

Z Kielc gimnazjaliści udali się do Podzamcza Chęcińskiego, gdzie mieści się Centrum Nauki Leonardo Da Vinci. Jest to drugi co do wielkości, po Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, obiekt popularyzujący nowoczesną naukę przez zabawę.  Aktualnie w Centrum jest prezentowana wystawa „Człowiek-niezwykła maszyna”, na którą składa się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych.  Była więc to dla naszych uczniów niezapomniana lekcja biologii. Mogli oni przekonać się jak odbywają się podstawowe czynności życiowe (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej oraz odżywanie) oraz jakie czynniki zakłócają równowagę i powodują osłabienie organizmu. Na własne oczy można było zobaczyć jak wyglądają płuca palacza, ile substancji smolistych dostaje się do naszych płuc przy paleniu, można było sprawdzić wydolność  własnych płuc, zobaczyć jak bije nasze serce, ile wody jest w naszym organizmie.  Atrakcji i ciekawostek było tak dużo, że nie sposób wymienić wszystkie. Dwie godziny przeznaczone na zwiedzanie minęły bardzo szybko.

Uczniowie wrócili pełni wrażeń, bardzo zadowoleni z wycieczki, która okazała się nie tylko świetną zabawą i miło spędzonym czasem, ale również ciekawą formą edukacji.

Updated: 2016-03-24 — 20:42
Administrator strony Stanisław Kisiel; 2016 Frontier Theme