CYBERPRZEMOC

W dniu 20 marca w naszej szkole gościliśmy Panią Alicję Barłomiejczak, która przyjechała z Komendy Miejskiej w Kielcach, z Oddziału Prewencji. Pani policjantka spotkała się z młodzieżą na prelekcje dotyczące cyberprzemocy i zagrożeń płynących z nieumiejętnego korzystania
z Internetu. Wizyta ta była podsumowaniem akcji –  „Szybuj bezpiecznie
w internetowej chmurze”.

Spotkania odbyły się w trzech grupach wiekowych: klasy 1 – 4, klasy 5 – 6 oraz klasy 7, 8 i III gimnazjum. Pani Alicja w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiadała uczniom o tym co wolno, czego nie wolno i co należy robić, aby świadomie korzystać z zasobów sieci. Starsi uczniowie mieli możliwość wysłuchania tego, jakie konsekwencje mogą ich czekać jeśli nie będą przestrzegać obowiązującego prawa. Prelekcja uzupełniona została krótkim filmem pokazującym jak to, co robimy w sieci może wpłynąć na całe nasze życie.

Mamy nadzieję, że wszystko czego dowiedzieliśmy się, na trwale zostanie w pamięci naszych uczniów i od tej pory będą oni bezpiecznie i świadomie „szybować w internetowej chmurze”.

Updated: 2019-03-25 — 07:51