Solidarnie dla transplantacji

28 października uczniowie kl. 7a, 7b i 8 Zespołu Szkół we Wzdole Rz. uczestniczyli
w prelekcji, której celem było popularyzowanie wiedzy na temat dawstwa i transplantacji tkanek i narządów. Spotkanie, jak co roku poprowadziła Pani Katarzyna Kępa – Konsultant ds. Transplantologii Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.
Uczniowie mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat transplantacji.
Z uwagą słuchali, zadawali mnóstwo pytań, które pozwoliły rozwiać wątpliwości dotyczące tego problemu. Wielu wrażeń i refleksji dostarczyło również spotkanie z Panem Piotrem będącym po przeszczepie nerki oraz Panem Jackiem – po przeszczepie serca. Uczniowie uświadomili sobie, że bolesne wydarzenie takie jak śmierć bliskiej osoby, może w niektórych przypadkach uratować życie i zdrowie oczekującego na przeszczep.
Mamy nadzieję, że takie spotkania pomogą przekonać społeczeństwo o skuteczności leczenia przeszczepami.

Updated: 2019-12-17 — 10:50