Wycieczka do Zakopanego

W dniach 23,24,25 maja 2016r. uczniowie klasy I i IIIb gimnazjum wybrali się na wycieczkę w Tatry. Towarzyszyły im Panie – Lidia Barwicka oraz Justyna Sikora.

Pierwszego dnia młodzież miała okazję podziwiać wspaniałe widoki w drodze na Morskie Oko. Wycieczka była wzbogacona ciekawymi opowieściami towarzyszącej im Pani Przewodnik. Wieczorem, po zakwaterowaniu w Białym Dunajcu i posiłku, trudy pięciogodzinnej wycieczki zostawili w termach „Gorący Potok”. Drugiego dnia podjęli się jeszcze większego wyzwania – czekał ich wjazd kolejką oraz piesze zejście
z Kasprowego Wierchu. Pani Przewodnik, wysoko oceniając po pierwszym dniu kondycję młodzieży, wybrała dla nich średniej trudności żółty szlak. Zejściu towarzyszyło mnóstwo emocji, trzeba było pokonać odcinek, gdzie jeszcze leżał śnieg, a potem szlak prowadził kamienną drogą. Wszystkim szczęśliwie udało się dotrzeć na dół. Tego dnia wieczorem uczniowie też skorzystali z wielu atrakcji „Gorącego Potoku”. Trzeciego dnia uczestnicy wycieczki mieli możliwość poczucia klimatu najpopularniejszego deptaku Zakopanego – Krupówek. Mogli popróbować góralskich specjałów oraz kupić pamiątki.

Wycieczka okazała się wspaniałą górską przygodą, a wrażenia z niej na długo zapadną w pamięć.

Updated: 2016-06-05 — 19:55