Rajd w ramach MPE Stowarzyszenia Szkół im. Bohaterów Armii Krajowej

Ponad stu trzydziestu uczniów z dziesięciu świętokrzyskich szkół wraz z opiekunami  uczestniczyło dn.20.05.2016 r. w Historycznej  Grze Terenowej pt. „Ziemia Zagnańska w czasie  II wojny światowej. Historia i Miejsca” koordynowanej przez Publiczną Szkołę Podstawową i Publiczne Gimnazjum im. Armii Krajowej w Kajetanowie. Gra jest częścią  X Jubileuszowego Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego Stowarzyszenia Szkół im. Armii Krajowej.

Z naszej szkoły w projekcie udział wzięła 15-osobowa grupa uczniów z I kl. Gimnazjum   i V kl. SP wraz z opiekunami.                                                                                                O 8.30 przy Pomniku Żołnierzy Września 1939 r. wszystkich uczestników powitał wójt Gminy Zagnańsk Szczepan Skorupski, oraz dyrektor szkoły w Kajetanowie, Stanisława Skowera. Następnie uczniowie udali się na Mszę św. do kościoła św. Rozalii i św. Marcina w Zachełmiu.

Wędrówka szlakiem partyzantów przebiegała przez Zachełmie, Zagnańsk, Szałas, Samsonów, Siodła i okoliczne lasy, gdzie mnóstwo ciekawych informacji i zaskakujących przygód przygotowali rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia „Jodła”.             W terenie uczestnicy  rajdu rozwiązywali zagadki historyczne,  szukając  klucza do motta całego wydarzenia. Wieczorem na wszystkich czekało uroczyste podsumowanie z programem artystycznym, wręczeniem nagród i dyplomów za grę terenową  i konkurs plastyczny, ognisko oraz zabawa integracyjna w szkole w Kajetanowie.

Spotkanie w tak licznej grupie zaprzyjaźnionych szkół, dostarczyło nam wielu niezapomnianych wrażeń, ciekawych wiadomości i nowych doświadczeń.

Do zobaczenia za rok w Bodzentynie!

Updated: 2016-06-14 — 09:59