Z WIZYTĄ W SCHRONISKU

Na początku kwietnia grupa uczniów naszej szkoły wyszła z inicjatywą zorganizowania zbiórki pieniędzy na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska. Akcję poparła Dyrekcja, nauczyciele i cała szkolna społeczność. Dzięki zaangażowaniu i szczodrym datkom udało się zakupić 200kg karmy!
7 maja uczniowie, którzy zaangażowli się w to przedsięwzięcie wraz z panią dyrektor Justyną Sikora, pojechali do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rudniku koło Starachowic. Dzieci miały okazję nie tylko zawieźć osobiście karmę ale również zobaczyć jak wygląda takie miejsce od środka. Właściciele opowiadali o psach, które do nich trafiają, o tym na czym polega praca w schronisku, a także jakie są nasze obowiązki wobec czworonożnych przyjaciół, których mamy w domu. Taka wizyta z pewnością na długo wryje się w pamięć młodych ludzi, a być może też zdecyduje kiedyś o ich wyborach w dorosłym życiu. Właściciele serdecznie dziękowali wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć ich podopiecznych. My mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka szlachetna inicjatywa naszej młodzieży.

Updated: 2019-05-27 — 19:06